Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ukrycie menu GRUB
#11
0
ok, spróbuję tego i dam znać. Ale czemu musimy zastosować jakieś 'wyjątkowe' opcje, rozwiązania, czemu nie działa to, co powinno i jak powinno - standardowo, gdy ma się tylko jeden system i jest to Mint?

Jak rozumiem tym poleceniem mam deaktywować inny system na kompie, ale ja nie mam żadnego. Zresztą wśród tych 3 opcji do wyboru wyświetla się tylko wybór:
- Mint
- Zaawansowane...
- uefi

Jak widać, nie ma tu innego systemu do wyboru. Lapka kupiłem celowo czystego, nowego. Hmm....


P.S. Nie wiem czy to ważne i czy ma związek, i czy powinno tak być, ale po wpisaniu tego kodu w konsoli, pokazuje się taka linijka:
** (xed:5062): WARNING **: 12:18:32.320: Podane położenie nie jest zamontowane

Jak widzę jakieś 'Warning', to mam wrażenie, że coś jest nieprawidłowo...


OK, jestem po zmianach w GRUB i przywróciłem wartość 0 oraz dopisałem dodatkową linijkę. Przykro mi, ale jest jak było od początku, czyli wróciło 20sekundowe odliczanie i wyświetla się ta lista 3 opcji do wyboru. Oczywiście wpisałem komendę upddatującą.

SadSadSad
#12
0
Nie wiem czemu tak to się porobiło, może jakieś błędy instalatora.
Przypuszczam, że to właśnie os-prober nadpisuje timeout własnymi nastawami.
Jak ostatnia porada @yb3 nie zadziała to można jeszcze zerknąć do pliku xed admin:///etc/grub.d/30_os-prober i tam "zakomentować" linijkę #adjust_timeout
#13
0
Pojawianie się menu Grub z jednym systemem może wskazywać na problemy z instalacją.
Sprawdź w BIOS czy Secure Boot jest wyłączony.
Spróbuj automatycznych instalacji poprzednich wersji Minta jak 20.3.
#14
0
No ostatnia sugestia yb3 niczego nie zmieniła własnie.
Panowie, zapominacie chyba, że jestem nowicjuszem, bo piszecie do mnie jak do znawcy. Dopiero poznaję linuxa. Poza tym, zwykłem być tylko userem, a nie 'programistą'.

Nie chcę też wracać do poprzednich wersji. Martwi mnie też to, że 'zmuszony jestem' niestandardowe rozwiązania stosować, zwłaszcza, że standardowe dodatkowe polecenia i konfiguracje/zmiany, to i tak dla mnie już wiele.

Wolałbym tez nie robić reinstalki. Kurcze, zachwyciłem się Linuxem Mint, a teraz takie problemy zniechęcające...

Nadal ten problem nierozwiązany. A jeszcze oddzielnie do rozwiązania jest kwestia aktywacji fingerprint. Ale to już po rozwiązaniu tego tematu.
#15
0
Jeśli to nie Secure boot, lub ustawienie w BIOS - zmiana bootloadera z Windows na Ubuntu (bodajże), można jeszcze spróbować tego rozwiązania:
https://forums.linuxmint.com/viewtopic.p...7#p1904747

Gdzieś w odmętach Internetu (teraz już nie mogę znaleźć oczywiście) wynalazłem post, w którym ktoś pisał i jakimś błędzie w os_prober, ale to chyba nie to.

PS @Tomash, w wątku o fingerprincie Wink podaj wynik, o który prosiłem. Link do wątku... jakby coś...
https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=2266
#16
0
(30-12-2022, 22:24)yahoob3 napisał(a): Jeśli to nie Secure boot, lub ustawienie w BIOS - zmiana bootloadera z Windows na Ubuntu (bodajże), można jeszcze spróbować tego rozwiązania:
https://forums.linuxmint.com/viewtopic.p...7#p1904747

Gdzieś w odmętach Internetu (teraz już nie mogę znaleźć oczywiście) wynalazłem post, w którym ktoś pisał i jakimś błędzie w os_prober, ale to chyba nie to.

PS @Tomash, w wątku o fingerprincie Wink podaj wynik, o który prosiłem. Link do wątku... jakby coś...
https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=2266


Nic nie robiłem w temacie Secure boot ani BIOS. Nie wiem czy by pomogło. Ale zrobiłem tę zmianę z dopisaniem # w linijce, jak w instrukcji z linka z forum, który podałeś.
Niestety, nic to nie dało. Nic. Za tem usunę ten #, aby wrócić do nieedytowanej wersji.
#17
0
Wejdź w BIOS i ustaw sobie sekwencję bootowania tak, jak na zdjęciu.

[Obrazek: fLB8oWGl.jpg]
#18
0
(31-12-2022, 15:42)yahoob3 napisał(a): Wejdź w BIOS i ustaw sobie sekwencję bootowania tak, jak na zdjęciu.

[ciach zdjęcie]
Tylko się nie śmiej, ale... możesz mi przypomnieć jak wejść do biosu?
#19
0
(30-12-2022, 13:06)Tomash napisał(a): Zresztą wśród tych 3 opcji do wyboru wyświetla się tylko wybór:
- Mint
- Zaawansowane...
- uefi

Opcja "uefi" to BIOS.
#20
0
Byłem w BIOSie. Oczywiście nie może być bez schodów. U mnie wszystko inaczej wygląda....po nowemu. Nie znalazłem takich opcji jak na screenie od Was.
Załączam jak to u mnie wygląda, gdy już wszedłem w bios. Byłem wszędzie w zakładkach. A może Fast Boot trzeba zmienić z Disable na Enable? Może to odpowiada za szybki start Minta od razu?

[Obrazek: Ot72lNHl.jpg]
[Obrazek: YCKD15dl.jpg]


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości