Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
League of Legends na linux
#1
0
Witam

Czy zna ktoś sposób na uruchomienie tej gry na Linux? Próbowałem przy pomocy lutris, zwykłego wine oraz play on linux i żaden z tych programów nie jest wstanie sobie z tym poradzić. Przypuszczam, że chyba całkiem nie jest możliwe by Lol działał.. ale może ktoś zna jakąś ukrytą sztuczkę, pozwalającą na uruchomienie i optymalne działanie tego cudeńka pod tym systemem.
Intel Core i7-6700K, 4.6GHz, Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 GAMING 8GB GDDR5 ,16 GB RAM
Odpowiedz
#2
0
Odpowiedz
#3
0
no tak, czyli tak jak myślałem. Chwilowo uruchomienie tej gry poprawnie będzie znacznie utrudnione
Intel Core i7-6700K, 4.6GHz, Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 GAMING 8GB GDDR5 ,16 GB RAM
Odpowiedz
#4
0
Te wyniki należy traktować orientacyjnie.
Swoich prób nie opisałeś zbyt dokładnie, więc nie ma z czym polemizować.
Odpowiedz
#5
0
Bo i nie za specjalnie jest co dokładniej opisywać. Starałem się być maksymalnie rzeczowy w przedstawianym problemie, by nie zawalać niepotrzebnie ścianą tekstu ;> No ale mogę spróbować opisać trochę dokładniej,te moje próby. Zacząłem od lutris. Zainstalowałem, wybrałem lola z wyszukiwarki, wgrałem wersję D9VK experimental, ustawiłem wersję wine najnowszą czyli 4.8, w ustawieniach włączyłem DXVK. Takie ustawienie początkowo pozwoliło uruchomić grę, ściągnąć aktualizację. Niestety próba zalogowania już się nie powiodła. Nic się nie wyświetlało dalej. Następnie eksperymentowałem z różnymi wersjami wine, oraz włączaniem DXVK i wyłączaniem. Za każdym razem efekty były podobne. Jedno ustawienie pozwoliło na ciut więcej, a mianowicie wybranie wersji wine 4.0 z wyłączonym DXVK. Udało się zalogować, przejść do wyboru trybu gry, następnie wyboru bohatera i już sama gra się miała ładować.. i nagle błąd ;p Oczywiście w wine stosowałem ustawienie zgodności z windows 7. ustawienie win 10 nie pomogło w żaden sposób. Próbowałem również wybrać inną wersje lola oferowaną przez lutris, tą bez dodatku D9VK, oznaczaną jako"latest" i też nie dało rady wyjść nic więcej po za wybór bohatera i błąd. Tyle było prób z lutris. Spróbowałem potem play on linux, podobne próby co w lutris.. bez efektu, zawsze błąd, że mogę wysłać raport do riot jeśli chcę. Podjąłem też wyzwania z klasycznym wine w wersji 4.0 z repozytoriów minta, ściągnięciem ręcznym instalki gry ze strony producenta, i efekty były takie same. A nawet gorsze, bo podstawowy klient się instaluje, ale już uruchomienie i ściągnięcie patchów jest niewykonalne. Wyskakuje ten sam błąd co w play on linux. Więc.. ja nie mam wiedzy by bardziej coś grzebać, może to kwestia głębszego ustawienia wine? Czytałem, że w ostatnim patchu zlikwidowali wsparcie dla visty i xp, a działanie na lutris opierało się właśnie na Viście. Pewnie to kwestia ręcznego ustawienia programu. I być może ruszy na ustawieniu Windows 7/10. Wiesz, bardzo bym się cieszył, gdybyś po przeczytaniu tego znalazł jakiś sposób na ogarnięcie tego. Ale wątpię ;p
Intel Core i7-6700K, 4.6GHz, Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 GAMING 8GB GDDR5 ,16 GB RAM
Odpowiedz
#6
0
(19-05-2019, 23:16)Gersardo napisał(a): i już sama gra się miała ładować.. i nagle błąd 

A jaki błąd? Taki:
https://boards.eune.leagueoflegends.com/...of-legends

Bo ja uparłem się, że spróbuję tą grę zainstalować i też mi nie dziaa. Tzn nie mam takich problemów, że nie mogę się zalogować czy nie pobiera patch'y. To wszystko działa, ale jak uruchamiam grę, to zaraz na początku pojawia się powyżej zalinkowany błąd. I z tego co rozumiem i znalazłem w sieci, to jest błąd w LoL ( czyli miewają go normalnie Windowsowi gracze), który regularnie się pojawia co jakiś czas i jest naprawiany patchami, a za kilka miesięcy znów się pojawia. Więc przynajmniej ten bład, to wg mnie nie wina wine, tylko gry i pewnie za jakiś czas zostanie naprawiony.

(19-05-2019, 23:16)Gersardo napisał(a): Takie ustawienie początkowo pozwoliło uruchomić grę, ściągnąć aktualizację. Niestety próba zalogowania już się nie powiodła. Nic się nie wyświetlało dalej. 

A co do problemu z logowaniem, to jak instalowałem LoL przez gotowy skrypt w Playonlinux, to na początku instalacji był komunikat, że jak będą problemy z zalogowaniem się, to należy w jądrze systemu ustawić jakiś parametr związany z TCP, nie pamiętam teraz dokładnie, więc musiałbyś zainstalować sobie w Playonlinux jeszcze raz i przeczytać ten komunikat i zastosować się, to pewnie pomoże na problem z logowaniem Smile
Odpowiedz
#7
0
Dokładnie taki błąd. Też czytałem, że potrafi wystąpić na windows u co poniektórych, ale zwykle pomaga zrestartowanie klienta i za drugim lub trzecim razem znika. Na linux podobne rozwiązanie niestety nie działa. Sam podobnego błędu gdy siedziałem na windows 10 nigdy nie uświadczyłem. Na playonlinux nie wyświetlało mi żadnego komunikatu. W sumie playonlinux używa trochę nieaktualnej wersji wine trzeba nadmienić. 
Ostatecznie też myślę, że trzeba poczekać aż społeczność coś naprawi, albo sam riot wyda patcha. Ewentualnie popróbować jeszcze jakiś innych cudów. Np zainstalować najnowszą wersję wine w systemie(Choć czytałem, że coś się teraz pozmieniało i trzeba coś dodatkowo jeszcze doinstalować) i mogę jeszcze zmienić sterowniki grafiki. Lutris zalecał wersje 418, a jest już nowsza.
Intel Core i7-6700K, 4.6GHz, Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 GAMING 8GB GDDR5 ,16 GB RAM
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości