Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane blokowanie wybudzania systemu myszką
#21
0
(08-06-2019, 12:20)morfik napisał(a): Serio, nie umiesz używać edytora tekstu, żadnego?

a co mi tu po edytorze tekstu, kiedy w tym pliku nie da się zamieścić choćby jednego znaku bez praw administratora, gdybym znał te linuchowe komendy, to bym to zrobił, gdzieś tam wyszukałem jak utworzyć taki plik w tej lokalizacji z poziomu terminala i udało mi się, w dalszym kroku utknąłem, przydałby się jakiś poradnik z podstawowymi komendami w Mincie, bo co dystrybucja to komendy inne i Mint ich nie kuma, identycznie zresztą jak ja   Dodgy Smile
Acer Aspire E5-571, i3-4005U, Intel HD Graphics 4400, 8 GB,  128 SSD
Odpowiedz
#22
0
Zobacz, w tym poradniku są komendy, które tworzą, otwierają do edycji pliki i to w podobnych lokalizacjach jak pisał Morfik.
Tylko trzeba je nieco dostosować do tego, co chcesz zrobić. Ale solidna baza jest. Próbuj, inaczej nie będziesz umiał. Gotowe rozwiązania nie rozwijają Smile
Odpowiedz
#23
0
(08-06-2019, 14:21)yahoob3 napisał(a): Próbuj, inaczej nie będziesz umiał. Gotowe rozwiązania nie rozwijają Smile

wiem wiem, tylko że ja tak naprawdę nie mam zamiaru się tego uczyć, Linux jest już na tyle klikalny, że wyklikać można 95% tego co ja potrzebuję jako zwykły użyszkodnik (szkoda że nie 100%), przykładowo to, co chcę teraz zrobić, to w świndowsie, na którym jak większość się wychowałem, można było zrobić odhaczając jeden "ptaszek" w jednej z zakładek zarządzania energią we właściwościach myszy, tu trzeba się napocić, nie dla każdego jest to przyjemność Sleepy i nie każdy ma zdolności manulane do tego typu pracy Confused


Czy mam się tym przejmować?:

Kod:
mariusz@Mariusz-Aspire-E5-571:~$ xed admin:///etc/udev/rules.d/99-local.rules

** (xed:29111): WARNING **: 14:57:36.356: Podane położenie nie jest zamontowane

(xed:29111): Gdk-CRITICAL **: 14:57:36.363: gdk_window_get_window_type: assertion 'GDK_IS_WINDOW (window)' failed

po drugim podaniu hasła edytor się odpalił, to chyba wsio ok


Stanąłem w tym miejscu i nie wiem która to mysz:

Kod:
mariusz@Mariusz-Aspire-E5-571:~$ lsusb
Bus 001 Device 002: ID 8087:8000 Intel Corp.
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
Bus 002 Device 004: ID 0bda:57b8 Realtek Semiconductor Corp.
Bus 002 Device 003: ID 8087:07dc Intel Corp.
Bus 002 Device 013: ID 1d57:fa60 Xenta
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Acer Aspire E5-571, i3-4005U, Intel HD Graphics 4400, 8 GB,  128 SSD
Odpowiedz
#24
2
Better response on post RE: blokowanie wybudzania systemu myszkąZa parę dni/tygodni/miesiecy przyjdziesz znowu z takim samym problemem -- już to przerabiałem na innym forum. Skoro się nie chcesz uczyć, to z mojej strony wszystko. Powodzenia. xD
Odpowiedz
#25
0
(08-06-2019, 17:29)morfik napisał(a): Za parę dni/tygodni/miesiecy przyjdziesz znowu z takim samym problemem -- już to przerabiałem na innym forum. Skoro się nie chcesz uczyć, to z mojej strony wszystko. Powodzenia. xD

Jak widzisz, mimo trudności, po swoim wcześniejszym komentarzu ruszyłem dalej, oczywiście kawałek dalej stanąłem znów w miejscu, nie wiem jak to ugryźć i nawet po jakiej frazie szukać pomocy w czeluściach neta, żeby dojść do tego, która linijka cyferek to mysz, no ale trudno, jeśli nie chcesz pomóc dalej to Twoja nieprzymuszona wola, może jakoś sobie poradzę, a jak nie to po prostu za każdym razem będę musiał odbiornik myszy wyciągać z portu i tyle  Shy 
Co do uczenia się, system powinien być prosty, instynktowny, a nauka jego obsługi nie powinna wymuszać na użytkowniku potrzeby przyswajania wiedzy programistycznej, tylko dzięki prostocie i możliwości wyklikania wszystkiego, Linux ma szanse na powodzenie, takich maniaków jak Ty i jeszcze kilka osób obecnych na tym forum jest naprawdę niewiele i przeciętny Nowak i Kowalska ma naukę programowania, bo tak ta nauka obsługi Linuxa wygląda ... gdzieś.
Ja, że uparty, to się z Linuchem pomęczę, wolę to niż Świndowsa Smile , i ja, korzystając z porad forumowiczów, chcąc nie chcąc się nauczę, prędzej bądź później Wink 
# peace
Acer Aspire E5-571, i3-4005U, Intel HD Graphics 4400, 8 GB,  128 SSD
Odpowiedz
#26
0
Jesteś mało spostrzegawczy kolego Wink możesz wyklikać jak otworzyć i zmodyfikować taki plik, a mianowicie wchodzisz normalnie do odpowiedniego folderu, w którym chcesz działać, na pustym miejscu klikasz prawy przycisk myszki i masz "Otwórz jako administrator" otwiera Ci się okienko z podwyższonymi uprawnieniami i wtedy możesz tworzyć i edytować pliki normalnie Smile ja tak robię, dla mnie to jest szybsze niż wymyślanie i klepanie komend w terminalu tym bardziej że odruchowo zdarza mi się z rozpędu wpisywać czasami windowsowe Tongue
Odpowiedz
#27
0
(09-06-2019, 05:34)Karpiu napisał(a): Jesteś mało spostrzegawczy kolego Wink możesz wyklikać jak otworzyć i zmodyfikować taki plik, a mianowicie wchodzisz normalnie do odpowiedniego folderu, w którym chcesz działać, na pustym miejscu klikasz prawy przycisk myszki i masz "Otwórz jako administrator" otwiera Ci się okienko z podwyższonymi uprawnieniami i wtedy możesz tworzyć i edytować pliki normalnie

Jest trochę inaczej, prędzej mam sklerozę, edytowałem już plik w ten sposób, ale robiłem to raz w życiu, jakiś czas temu, i po prostu zapomniałem tej metody. Linux cały czas jakoś bardziej kojarzy mi się z terminalem
Jeśli jesteś kolego taki spostrzegawczy, to zapewne będziesz dostrzegał zależność pomiędzy moją myszką a tymi ciągami cyferek? Shy

Kod:
mariusz@Mariusz-Aspire-E5-571:~$ lsusb
Bus 001 Device 002: ID 8087:8000 Intel Corp.
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
Bus 002 Device 004: ID 0bda:57b8 Realtek Semiconductor Corp.
Bus 002 Device 003: ID 8087:07dc Intel Corp.
Bus 002 Device 013: ID 1d57:fa60 Xenta
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Acer Aspire E5-571, i3-4005U, Intel HD Graphics 4400, 8 GB,  128 SSD
Odpowiedz
#28
0
Co jest trudnego w tym żeby w terminalu wpisać sudo nazwa_menadzera_plikow ? Przecież prościej się nie da Tongue Potem sobie można w tym oknie co się otworzy działać do woli  Cool
Odpowiedz
#29
0
Twoja myszka to nie przypadkiem Xenta?
Kod:
Bus 002 Device 013: ID 1d57:fa60 Xenta
Odpowiedz
#30
0
Wystarczyło ruszyć głową tzn. wypiąć myszkę i sprawdzić lsusb przed i po Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości