Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ban na HexChat
#1
0
Witam.
Jestem zupelnie zielony.
Dostalem bana:
*** You're banned! Email [email protected] with the ERROR line below for help.

* Closing link: ([email protected]) [Z-Lined: You are listed in DroneBL. Please visit http://dronebl.org/lookup.do?ip=77.252.61.15 for more information.]

Pisalem maila 2 dni temu - bez odp.
Pomocy
Odpowiedz
#2
0
Jak sie to ma do LinuxMint?
Odpowiedz
#3
0
(20-08-2019, 15:33)Ulvhedin napisał(a): Jak sie to ma do LinuxMint?
Używam tego systemu. Może pokierujesz mnie gdzie mógłbym uzyskać dalszą pomoc w tym temacie, proszę
Odpowiedz
#4
0
Jak dostajesz dynamicznie IP od providera, zrestartuj router. Masz skompromitowane IP.


Smile Chyba, że zasłużyłeś... Wink
Odpowiedz
#5
0
(20-08-2019, 16:55)yahoob3 napisał(a): Jak dostajesz dynamicznie IP od providera, zrestartuj router. Masz skompromitowane IP.


Smile Chyba, że zasłużyłeś... Wink
Co to znaczy, że mam skompromitowane IP ? Restart routera nie pomógł
Odpowiedz
#6
0
Jak masz dynamic IP to ktoś inny mógł go mieć wcześniej i narozrabiać.
Sprawdź w umowie jakie masz IP (stałe/dynamiczne).
Jak nie wiesz to dzwoń do swojego ISP.
Odpowiedz
#7
0
(20-08-2019, 17:27)dedito napisał(a): Jak masz dynamic IP to ktoś inny mógł go mieć wcześniej i narozrabiać.
Sprawdź w umowie jakie masz IP (stałe/dynamiczne).
Jak nie wiesz to dzwoń do swojego ISP.
Jeżeli mam dynamiczne, jak wymusić zmianę ?
Dziękuję za odp.
Odpowiedz
#8
0
Najlepiej poproś ISP.
Odpowiedz
#9
0
Zobacz, na linkowanej przez ciebie stronie jest ładnie opisane "dlaczego":
Cytat:Unknown worm or spambot A connection from this host joined an IRC spam trap. - listing not active

Nieznany robal lub spambot - czyli komputer, rozsyłający spam automatycznie. Połączenia z tego IP były źródłem spamu na IRCu. Adres został dodany do nieaktywnych.

Jeśli Ty nie masz nic za uszami, poproś swojego dostawcę internetu o zmianę IP, bo to, którego aktualnie używasz uznawane jest za źródło spamu (chyba cała pula adresów, bo obydwa Twoje IP są skompromitowane).
Chociaż https://www.brightcloud.com/tools/url-ip-lookup.php twierdzi, że jesteś "OK" Smile
Zresetuj kilka razy router w odstępach kilkuminutowych, może trafisz na dobre IP Smile A jeśli nie, to spacerek do salonu, wiesz jakiego Smile

EDIT:
Winne może być jeszcze open proxy... DNSy można by jeszcze spróbować zmienić...
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości