Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawienia
#1
0
Witam. LM19.2 Mate

1)Gdzie znajdę ustawienia Grub-a?W LM17 miałem je w ustawieniach systemowych po zainstalowaniu Grub 2.

2)Czy można zmienić zegar w panelu na bardziej kofigurowalny.

3)W jaki sposób zmienić ustawienie obszarów roboczych(pulpitów)aby każdy był inny.(LM19.2Xfce)

4)Czy Menadżer aktualizacji nie ma już ikon(1,2,3,4,5)wskazujących jaki jest wpływ pakietu na system?

Pozdrawiam  Paweł
Odpowiedz
#2
0
1 - Ustawienia Gruba? Chodzi o plik --> /etc/default/grub ?

2 - Rozwin słowo "bardziej konfigurowalny"

3 - Na dole masz obszary robocze, wystarczy że klikniesz na nich PPM (chyba że ja miałem wcześniej coś poustawiane)
4 - Nie ma po wypuszczeniu wersji 19.1, zbytnio nic nie dały(jednemu nic się nie stało, drugiemu mogło wywalić system), jak się mówi - jak działa, to nic nie zmieniaj.
Odpowiedz
#3
0
1. >> Konfiguracja GRUB - domyślny system operacyjny

4. Jak napisał Nicekovsky, powinno się instalować wszystkie aktualizacje żeby zapewnić bezpieczeństwo systemu. W razie jakiś problemów odtwarzamy system z migawki utworzonej w programie Timeshift.
W pewnych konfiguracjach sprzętowych, jeśli zagrożenia wynikające z regresji są większe niż zagrożenia bezpieczeństwa to możemy zrezygnować z niektórych aktualizacji, kiedyś za pomocą poziomów a od wersji 19.2 używając czarnej listy.
>> Ukrywanie poziomów aktualizacji (19.2)
Odpowiedz
#4
0
(10-10-2019, 00:39)Nicekovsky napisał(a): 1 - Ustawienia Gruba? Chodzi o plik --> /etc/default/grub ?

2 - Rozwin słowo "bardziej konfigurowalny"

3 - Na dole masz obszary robocze, wystarczy że klikniesz na nich PPM (chyba że ja miałem wcześniej coś poustawiane)
4 - Nie ma po wypuszczeniu wersji 19.1, zbytnio nic nie dały(jednemu nic się nie stało, drugiemu mogło wywalić system), jak się mówi - jak działa, to nic nie zmieniaj.
1)W  LM17 po zainstalowaniu Grub 2 pojawiał mi się Grub w postaci graficznej.A teraz to nie działa.

2)Nie potrafię zwiększyć rozmiaru-grubości-koloru cyfr zegara.Są małe a ja jestem nie młody.

3)Nie mam pozycji inne-różne tła dla obszarów roboczych.

4)Ok.Dzięki. Migawki mam ustawione i bardzo sobie je chwalę.
Odpowiedz
#5
0
@pawelk3777, >> regulamin forum zawiera taki punkt:

Cytat:2.5: Zakładanie nowego tematu, wiąże się z zachowaniem zasady: JEDEN WĄTEK = JEDEN PROBLEM.

Chodzi o ułatwienie wyszukiwania informacji. Nie przejmuj się jeśli tych wątków będzie dużo o ile ich nie dublujesz.
Odpowiedz
#6
0
(10-10-2019, 15:13)magnus napisał(a): @pawelk3777, >> regulamin forum zawiera taki punkt:

Cytat:2.5: Zakładanie nowego tematu, wiąże się z zachowaniem zasady: JEDEN WĄTEK = JEDEN PROBLEM.

Chodzi o ułatwienie wyszukiwania informacji. Nie przejmuj się jeśli tych wątków będzie dużo o ile ich nie dublujesz.
Przepraszam.Będę pamiętać.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości