Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Mint się nie uruchamia i nie da się nagrać nowego
#1
0
W sobotę zawiesił mi się komputer podczas oglądania turnieju w Katowicach. Konkretnie Firefox się zawiesił. Możliwe było uruchomienie komputera jeszcze raz więc zrobiłem to. System wstał ale nie odpowiadał na żadne polecenia, nie mogłem uruchomic nawet konsoli. Włożyłem boot pendrive żeby tam zobaczyć co się dzieje lecz i on się nie uruchomil. Próbowałem na kilku pendrive, bez efektów. Jak już udało się wystartować z pendrive to nie uruchamiał się cinnamon i system się zawieszał. Zadzwoniłem do MSI z orosba o pomoc to mnie zbyli mówiąc że oni wspierają windowsa, ale podpowiedzieli żeby go zainstalować i zobaczyc co się dzieje. Instalacja windowsa też się nie udała. System nie startuje, nie mogę nic zainstalować, nie wiem co się dzieje.
[Obrazek: x7qYyPil.jpg]
[Obrazek: YavXi3Hl.jpg]
[Obrazek: BzVe50wl.jpg]

Edycja

[Obrazek: y9L3QKHl.jpg]

Podczas próby instalacji mint 18.3
#2
0
Zrzuty sugerują, że jest problem z procesorem.
Spróbuj zresetować BIOS/UEFI do wartości domyślnych.
Sprawdź temperatury w BIOS/UEFI.
Jak masz możliwość przeprowadzenia pełnej diagnostyki z poziomu BIOS/UEFI, wykonaj ją.

PS. Staraj się pisać bardziej szczegółowo.
#3
0
Hej,sorki za chaos w poście lecz za kilka dni wylatuje z kraju i potrzebuję tego kompa zabrać ze sobą.

Przywracanie ustawień fabrycznych nic nie zmienia. Co dziwne, nie mogę znaleźć gdzie sie sprawdza temperatury, chyba w każdym kompie to miałem. Diagnostyki tez nie widzę. Na polecenie człowieka z MSI zaktualizowałem BIOS i to tez nie pomogło.
#4
0
To zaktualizuj też przy okazji firmware.
Jak testujesz systemy live to sprawdzaj te nośniki na innym komputerze pod kątem prawidłowości uruchomienia.
Próbuj też różnych portów USB jeśli na danym jest problem.
W ostateczności, możesz przygotować płytkę CD/DVD z systemem live do diagnostyki (przykładowo Hirens boot CD).
#5
0
Problem w tym że laptop nie posiada nośnika cd/dvd. Sprawdzałem wszystkie porty usb, uruchomiłem live USB na 2 innych laptopach i działa bez problemu.
Na stronie MSI znalazłem ze firmware można zaktualizować z Windowsa Undecided
#6
1
Better response on post RE: Mint się nie uruchamia i nie da się nagrać nowegoNo to trzeba by oddać laptopa na serwis.
#7
0
stram się tood wczoraj zrobić bo jest na gwarancji, ale coś marudzą że oni wspierają win 10 i to wina linuxa a nie sprzętu. Dzięki za pomoc
#8
0
Tl;dr:
Wgraj ponownie wszystkie biosy od najstarszego do najnowszego, po każdym możesz spróbować odpalić.


Miałem kiedyś problem z płytą główną, niby wszystko okej działa, ale przestał z dnia na dzień bootować mi Windows 10, wszystko inne bootowało, kombinowałem na różne sposoby nawet wgrywając bios na nowo, nic nie działało, temat olałem wróciłem do win7, jakieś pół roku temu przez przypadek zauważyłem że mój procek chodzi na domyślnych ustawieniach mimo że w biosie był podkręcony, mogłem ręcznie zmienić ustawienia ale wszystko mi odrzucało i ustawiało domyślne wartości. Wgrałem ponownie bios i nic nadal to samo, zacząłem szukać informacji w internecie i okazało się że winnym jest Intel management engine i trzeba wgrać bios, który posiada w sobie aktualizację tego komponentu, u mnie oznaczało to że trzeba wgrać najstarszy. Płyta AsRock P67 Pro3
#9
0
(05-03-2019, 13:12)Lucek napisał(a): stram się tood wczoraj zrobić bo jest na gwarancji, ale coś marudzą że oni wspierają win 10 i to wina linuxa a nie sprzętu. Dzięki za pomoc
Jeśli kupowałeś laptopa z systemem Windows, to nich Ci naprawią to na Windowsie, potem sobie najwyżej przeinstalujesz.
Jak kupowałeś bez systemu to daj im swój nośnik z Windowsem.
#10
0
kupowałem bez, zgodzili się przyjąć jeśli usunę wszystkie partycje linuxowe i spróbuje jeszcze raz z Windowsem, w sumie zrobiłem to wczoraj i dalej nie działa,czekam na kuriera


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości