Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Nie łączy z Siecią
#31
1
Better response on post RE: Nie łączy z SieciąAdresów serwerów DNS jest masa.
To jaki wybierzesz zależy od ciebie.
Możesz wybrać te globalne lub to co oferuje dostawca Internetu.
Z globalnych to są m.in.:
- od googla 8.8.8.8
- od cloudflare 1.1.1.1
i klika innych ciekawych np. z wbudowaną ochroną rodzicielską.
Wyszukiwarka nie gryzie, użyj jej to się dowiesz więcej.

P.S. Nie rozumiem o co chodzi w tym zdaniu "Jeszcze raz - czy mam wpisać cały adres i czy kilka, bo znam tylko ten jeden"
#32
0
(04-12-2019, 14:04)dedito napisał(a): Adresów serwerów DNS jest masa.
To jaki wybierzesz zależy od ciebie.
Możesz wybrać te globalne lub to co oferuje dostawca Internetu.
Z globalnych to są m.in.:
- od googla 8.8.8.8
- od cloudflare 1.1.1.1
i klika innych ciekawych np. z wbudowaną ochroną rodzicielską.
Wyszukiwarka nie gryzie, użyj jej to się dowiesz więcej.

P.S. Nie rozumiem o co chodzi w tym zdaniu "Jeszcze raz - czy mam wpisać cały adres i czy kilka, bo znam tylko ten jeden"
Chyba pisaliśmy do siebie jednocześnie. Przeczytałem w Sieci że tak jak jest może zostać.
Czy żeby działało (bo działa), musi być zaznaczona opcja Włącz serwer DHCP, czy można ją wyłączyć ?
Właściwie sorki - sam to sprawdzę. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
#33
1
Better response on post RE: Nie łączy z SieciąSerwer DHCP pozostaw włączony z ustawionymi serwerami DNS, oszczędzi ci to w przyszłości podobnych problemów.
#34
0
(04-12-2019, 14:40)dedito napisał(a): Serwer DHCP pozostaw włączony z ustawionymi serwerami DNS, oszczędzi ci to w przyszłości podobnych problemów.
Sąk w tym, że przeczytałem w Sieci, że ten adres lepiej jak jest dodawany z PC. Teraz gdy wiem jak to zrobić, to nie jest już problem dla mnie. Źle myślę ?
#35
1
Better response on post RE: Nie łączy z SieciąTak jak pisałem, w serwerze DHCP zostaw te adresy DNS, niezależnie od tego w PC będziesz mógł je sobie zmieniać jak będziesz odczuwał taką potrzebę.
#36
0
(04-12-2019, 15:09)dedito napisał(a): Tak jak pisałem, w serwerze DHCP zostaw te adresy DNS, niezależnie od tego w PC będziesz mógł je sobie zmieniać jak będziesz odczuwał taką potrzebę.
OK. Właśnie wpisałem do ustawień routera dwa DNS (podstawowy i zapasowy).
W oknie Sieć / Przewodowe / DNS, widnieją jeden za drugim - mam nadzieję że tak powinno być.
Ponownie nawiązałem połączenie i jestem pewien, że to już koniec moich problemów.
Dzięki dedito za pomoc. Myślę że temat można zamknąć jako rozwiązany.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości