Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klucz sprzętowy USB na Linux
#1
0
Cześć wszystkim.

Pytanie laika do reszty świata.

Jak zainstalować program dedykowany pod Windowsa - to jest specjalistyczny program do tworzenia haftów

Sprawa wygląd tak . Posiadam oryginalny program . Wraz z hardwarowy  kluczem do uruchamiania na USB. 
Program został mi sprzedany na płycie CD. ale szybko się zorientowałem że płytę zgubię , zniszczę , porysuje ect.. dlatego zrobiłem sobie obraz płyty  mbx.iso
Wcześnie już mi się zdarzyło że musiałem reinstalować pogram na komputerze z Windą . Obraz   działa bez zarzutów, bo płytę już zgubiłem każdą reinstalację robię z iso.
Płytę mogę udostępnić  , ale i tak na nic się nie zda bo do autoryzacji potrzebny jest hardwarowy klucz.

Od pewnego czasu przestawiłem się na Linuxa 
Z Linuxa jest laikiem , potrafię go tylko zainstalować , ( pisanie komend to wyższy level) 

Tak wiem że do odpalania programu dedykowanych pod Windę są programy typu Wine. (mam zainstalowany Wine 4.0) 

Lecz ja mam problem innej natury. 

Program odpala się standardowo , lecz kiedy dochodzi do autoryzacji i pogram prosi o włożenie klucza USB . Nic się nie dziej . 
tak jak by Wine ( lub to co emuluje środowisko dla Windy) nie widziało zachowań na portach USB

Czy ktoś jest wstanie doradzić ( z instrukcją jak dla debila , krok po kroku ). Wskazać jak wykonać wykrywanie przez linuxa tego klucza USB ?

W normalnym użytkowaniu  Porty  USB działają bez zarzutu ( typu podpięcie pendrive , myszki itp...) 

* do Administracji - To mój pierwszy post ( to też nie wiem czy odpalam go w dobrym miejscu na forum , jeśli nie to przepraszam)

Jeśli ktoś ma wiedzę i chciał  by pomóc zapraszam do wątku .
Pozdrawiam Serdecznie t.
Odpowiedz
#2
0
Odpowiedz
#3
0
(06-02-2020, 12:09)dedito napisał(a): Był już podobny wątek https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=736

Dzięki tylko nic z tego nie pomogło Sad
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości