Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z uruchomieniem interfejsu systemu
#1
0
Po uruchomieniu komputera mam na ekranie tylko tapete nic więcej  , mogę tylko uruchomić terminal i wszystko to co można prawym klikiem myszy. Proszę o pomoc może jakiś wiersz poleceń żeby można było przywrócić go do normalnej pracy , jestem zielony z linukxa w sumie to od  jakiś 2-miesięcy dopiero używam.. Na zdjęci pokazane jak to wygląda.Ok już poprawiłem przepraszam. Wracając do problemu stało się to po włączeniu w panelu opcji ukryj panel.




[Obrazek: X5bEcxUl.jpg]
#2
0
#3
0
Jeżeli nie chcesz takich problemów to przestań używać Compiz.
#4
0
(05-03-2020, 16:36)magnus napisał(a): Jeżeli nie chcesz takich problemów to przestań używać Compiz.
OK. Dobrze przestanę , ale teraz mam problem bo mam dużo danych i nie chcę ich stracić. A czy można wejść do systemu plików z płyty lub USB z miętówką żeby je wydobyć te dane oczywiście.
#5
0
Nie musisz uruchamiac systemu live.
Uruchom menadzer plikow i dzialaj.
Odpal terminal lub wcisnij F2 i wpisz caja bo to jest chyba domyslny menadzer plikow w Mate?
#6
0
(05-03-2020, 16:54)dedito napisał(a): Nie musisz uruchamiac systemu live.
Uruchom menadzer plikow i dzialaj.
Odpal terminal lub wcisnij F2 i wpisz caja bo to jest chyba domyslny menadzer plikow w Mate?
Super Big Grin katalogi już mam , ale co zrobić żeby się uruchamiał system normalnie , w ostateczności Undecided przerzucę wszystko na dysk zewnętrzny i postawię system od nowa ale chciał bym tego uniknąć bo dużo ,dużo czasu mi to zajmie  prawie 200 GB danych.
#7
0
Analogicznie można uruchomić centrum sterowania i tam wyłączyć compiz, tylko jak to się nazywa w Mate ... mate-control-center?

Znalazłem też taką komendę, która podobno wyłącza compiza z terminala: metacity --replace &
https://askubuntu.com/questions/154112/h...mmand-line
#8
0
(05-03-2020, 17:07)dedito napisał(a): Analogicznie można uruchomić centrum sterowania i tam wyłączyć compiz, tylko jak to się nazywa w Mate ... mate-control-center?

Znalazłem też taką komendę, która podobno wyłącza compiza z terminala: metacity --replace &
https://askubuntu.com/questions/154112/h...mmand-line
Wyłączyłem Compiz tak jak mi radzisz, mam migawkę z 12 lutego czy przywrócenie do tej daty pomoże.
#9
0
Nie mam szklanej kuli, więc nie odpowiem na tak postawione pytanie.
Dobrze by było jakbyś opisał jak dokonałeś wyłączenia compiza.

Jak wyłączenie compiza pomogło to chyba nie ma potrzeby się cofać.
A nawet jeśli chcesz wybrać migawkę z 12 lutego (bo pewnie wtedy wszystko było w porządku) to przecież możesz w razie czego wrócić do obecnego stanu.
#10
0
Zrobiłem tak jak mi radziliście i przywróciłem kopie z migawki , jak na razie jest dobrze wchodzą mi aktualizacje. Tak namieszałem z tym Compizem że masakra usunąłem [/url] go . Proszę powiedzieć czy  (Cario dock) jest bezpieczny czy też ma takie niespodzianki jak Compiz. Za pomoc bardzo dziękuję.[url=https://i.imgur.com/4hYKdQN.png][Obrazek: 4hYKdQNl.png]

Dodano po pewnym czasie:
(05-03-2020, 18:35)dedito napisał(a): Nie mam szklanej kuli, więc nie odpowiem na tak postawione pytanie.
Dobrze by było jakbyś opisał jak dokonałeś wyłączenia compiza.

Jak wyłączenie compiza pomogło to chyba nie ma potrzeby się cofać.
A nawet jeśli chcesz wybrać migawkę z 12 lutego (bo pewnie wtedy wszystko było w porządku) to przecież możesz w razie czego wrócić do obecnego stanu.

Wyłączyłem tym poleceniem ( metacity --replace & )


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości