Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Którą wersje Minta wybrać: cinnamon, mate czy xfce
#1
0
Witam

Dysponuje komputerem z procesorem Intela DuoCore 2,54 GHz, 4 GB RAM i kartą Nvidia Geforce 9600 gt. Stoje przed wyborem, którą wersje Mięty zainstalować? 
Dodam, że komputer do użytku domowego i od czasu do czadu grania Wink

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
0
Moim zdaniem Mate będzie lepsze niż Cinnamon chyba, że dorzucisz 2-4GB Ramu i dysk SSD - wtedy wszystko na tym pójdzie. Poza tym XFCE jest diametralnie różne od tego, co znasz. Mate i Cinnamon są podobne.

Klepię własnie z: Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M. SSD dał mu drugie życie Smile

Z tym graniem, to nie wiem. Ale jeśli grałeś na 17stce, to i na 19 da radę.
Odpowiedz
#3
0
(16-03-2020, 18:44)yahoob3 napisał(a): Moim zdaniem Mate będzie lepsze niż Cinnamon chyba, że dorzucisz 2-4GB Ramu i dysk SSD - wtedy wszystko na tym pójdzie. Poza tym XFCE jest diametralnie różne od tego, co znasz. Mate i Cinnamon są podobne.

Klepię własnie z: Mint 18.3 Cinnamon, kern. 4.10; 64-bit na: Lenovo G500S z CPU Pent. 2020M 2.4 GHz*2; 6 GB RAM; GPU Intel+GeForce 720M. SSD dał mu drugie życie Smile

Z tym graniem, to nie wiem. Ale jeśli grałeś na 17stce, to i na 19 da radę.

Ano grałem, na wersji cinnamon i bylem nawet zadowolony, ale były chwilami spadki wydajności mam wrażenie.  Możliwe, że to przez wersje środowiska graficznego?
Odpowiedz
#4
1
Better response on post RE: Którą wersje Minta wybrać: cinnamon, mate czy xfceNie sądzę... to raczej wąskie gardło w komputerze: HDD, średnio z RAM, procesor, wybierz któreś Smile
Środowisko graficzne nie ma aż takiego wpływy na granie. Chyba...
Odpowiedz
#5
0
Pomocy, po instalacji systemu mint 19.3 w ogóle nie wczytuje sie system. Ekran działa w trybie czuwania, a sam komputer tak jakby pozostawał na rozruchu. Raz zaliczyło się grub recover ale nie dało się nic zrobić

EDIT. Ponowna instalacja systemu pomogła
Odpowiedz
#6
0
Które środowisko w końcu wybrałeś?
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | kernel 4.15.0-156-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060 + Intel
Odpowiedz
#7
0
Dołączę się do pytania, również mam problem z doborem odpowiedniej wersji.
Intel Core i3 - 500SU, 2.0 Ghz
12 Giga Ram
Odpowiedz
#8
1
Better response on post RE: Którą wersje Minta wybrać: cinnamon, mate czy xfceNa takim sprzęcie pójdzie wszystko bez problemu. Kwestia czy będzie ci się z wybranego środowiska korzystało. Pobierz sobie obrazy nagraj, np. Rufusem na pendriva i potestuj bez instalacji w trybie Live. Wybierz to, które najbardziej przypadnie ci do gustu.
Odpowiedz
#9
0
(16-03-2020, 17:41)kaziu napisał(a): Witam

Dysponuje komputerem z procesorem Intela DuoCore 2,54 GHz, 4 GB RAM i kartą Nvidia Geforce 9600 gt. Stoje przed wyborem, którą wersje Mięty zainstalować? 
Dodam, że komputer do użytku domowego i od czasu do czadu grania Wink

Pozdrawiam

Używam laptopa o zbliżonych parametrach i wybrałem Xfce. Komputer pracuje szybko i cicho. Możesz jeszcze wziąć pod uwagę Mate, ale Cinnamona odradzam!
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#10
0
@ Yahoob3
Mam zbyt mało czasu w życiu prywatnym i zbyt mało wiedzy na temat komputerów aby testowac kazda wersje, dlatego wole zapytać ludzi którzy się znają i doradza mi co i jak zrobić aby bezpiecznie korzystać z komputera w podstawowych czynnościach Smile

@Omkar  
Dlaczego cinnamona tak stanowczo odradzasz? Opisz mi trochę bardziej różnicę, jestem kompletnie zielony w temacie. Zdecydowałem się na linuxa ponieważ drażni mnie śledzenie użytkownika wbudowane w windowsie. Z tego co już się dowiedziałem najbardziej odpowiadał mi by linux tails ale to znów system na pendrive, nie ma sensu go instalować jako stabilny i główny system na kompie. Zdecydowałem się na linuxa mint bo jest podobno dosyć łatwy w obsłudze, tails będę miał jako dodatkowy dla własnych potrzeb.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości