Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana systemu
#1
0
Mam zainstalowany Manjaro linux i on mi sie nie podoba dlatego chcę zainstalować Linux Mint i czy jest jakiś inny sposób niż Recovery i instalacja jak nigdy nic 
(bootrec /fixboot mi nie działa jak co)
Odpowiedz
#2
0
Z jakim DE jest to manjaro?
I do czego ma służyć ten linux, bo dostrzegam że korzystasz z dualboot-a?
Odpowiedz
#3
0
(24-04-2020, 15:46)D35CART35 napisał(a): Z jakim DE jest to manjaro?
I do czego ma służyć ten linux, bo dostrzegam że korzystasz z dualboot-a
mam KDE PLAZMA oto chodziło?
Odpowiedz
#4
0
Tak oto, w takim razie odpowiedz na moje drugie pytanie, i co się Tobie nie podoba w manjaro?
Bo jeżeli chodzi o DE to możesz zawsze pobrać iso odpowiedniego systemu z konkretnym DE.
Odpowiedz
#5
0
(24-04-2020, 16:16)D35CART35 napisał(a): Tak oto, w takim razie odpowiedz na moje drugie pytanie, i co się Tobie nie podoba w manjaro?
Bo jeżeli chodzi o DE to możesz zawsze pobrać iso odpowiedniego systemu z konkretnym DE.
jestem początkujący w Linuxach i zbytnio niewiem jak sie instaluje programy bo na Manjaro nie da sie instalować przez .DEB
Odpowiedz
#6
0
To zależy, czy chcesz przeinstalowywać system, do łatwiejszej instalacji programów w manjaro jest tzw. pamac za pomocą którego zainstalujesz jakieś programy, możesz również w pamac dodać repozytorium Arch-a.
Wybór jednak należy do Ciebie. Pozdrawiam
Jak będziemy pisać tu o manjaro to moderacja w końcu nas pogoni.
Odpowiedz
#7
0
(24-04-2020, 16:25)D35CART35 napisał(a): To zależy, czy chcesz przeinstalowywać system, do łatwiejszej instalacji programów w manjaro jest tzw. pamac za pomocą którego zainstalujesz jakieś programy, możesz również w pamac dodać repozytorium Arch-a.
Wybór jednak należy do Ciebie. Pozdrawiam
napszykład powiedz mi jak zainstalować najnowszego scratcha bo zainstalowałem tylko 1.4 a jest już 3
Odpowiedz
#8
0
Najprostsza metoda to pobranie obrazu Minta, zapisanie go na nośnik USB i uruchomienie instalacji.
Jeśli na tym samym dysku masz Windows czy inny system, który chcesz zachować to wybierasz ręczne partycjonowanie dysku.
Możesz wybrać partycje Manjaro, na instalację partycji Minta. Przy wyborze zaznacz opcję formatuj.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości