Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Double Commander ustawienia
#11
0
Czyli zostaje przy wersji appimage. Jak by się coś działo pomyślę co dalej.
Odpowiedz
#12
0
Wersja z repozytoriów producenta też powinna być możliwa.
Odpowiedz
#13
0
Sprawdź w plikach konfiguracyjnych DD, co możesz zmienić. Nie wszystkie ustawienia można zmienić z GUI programu.
Double Commander zachowuje ustawienia w plikach konfiguracyjnych w katalogu domowym użytkownika "katalog_użytkownika/.config/doublecmd" lub w katalogu programu (zależnie od tego jak zadeklarowałeś, można to zmienić w ustawieniach, podobnie jak w TotalCommander). Główne pliki konfiguracyjne w starszych wersjach programu (dziś mogło się trochę zmienić) to:

doublecmd.ini - wszystkie główne ustawienia programu (podobny do wincmd.ini)
default.bar - ustawienia na pasku narzędzi (jak TC)
editor.col - ustawienia edytora
shortcuts.ini - ustawienia układu klawiatury
cmdhistory.txt - historia linii poleceń
dirhistory.txt - historia katalogi
edithistory.txt - historia edycji plików (za pomocą F4)
maskhistory.txt - historia maski używane do wyszukiwania, punktem, itp
doublecmd.log - rejestr wszystkich operacji
doublecmd.ext.example - Przykładowa konfiguracja skojarzenia plików

Paczki do pobrania z DD:
https://sourceforge.net/p/doublecmd/wiki/Download/

Dodano po pewnym czasie:
Przepraszam, popełniłem bezmyślny błąd. Zamiast skrótowca DD, powinno być oczywiście DC (Double Commander). Sorry.
Odpowiedz
#14
0
Kolejne pytańka.
1. Pasek narzędzi. chciałem dodać przycisk uruchamiający DC jako root. próbowałem tak, ale to nie działa.

[Obrazek: NUuy171l.jpg]


2. Pasek narzędzi, dodaję przycisk który ma mi otworzyć dokument. Nie odpala mi się. Co robię źle?

[Obrazek: Ql1IsJal.jpg]
Odpowiedz
#15
0
Odpal te polecenia w terminalu i zobacz czy zadziałają.
Odpowiedz
#16
0
(09-05-2020, 16:40)sosza napisał(a): Kolejne pytańka.
1. Pasek narzędzi. chciałem dodać przycisk uruchamiający DC jako root. próbowałem tak, ale to nie działa.

[Obrazek: NUuy171l.jpg]


2. Pasek narzędzi, dodaję przycisk który ma mi otworzyć dokument. Nie odpala mi się. Co robię źle?

[Obrazek: Ql1IsJal.jpg]
Ja mam DC ustawiony jakom root tylko nie z przycisku ale jako nowy skrót na pulpicie, w nowym mincie to nie jest takie proste trzeba zdefiniować nowe ustawienia ,  jedna uwagą gksu,ksu i inne graficzne nie działają w nowych mintach zamiast niego używa się pkexec.
1.Tworzymy plik
Kod:
/usr/share/polkit-1/actions/doublecmd.policy

W pliku akurat chamsko zerżnięte z policy Thunara
Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE policyconfig PUBLIC
"-//freedesktop//DTD PolicyKit Policy Configuration 1.0//EN"
"http://www.freedesktop.org/standards/PolicyKit/1/policyconfig.dtd">
<policyconfig>

 

<vendor>Doublecmd</vendor>
<vendor_url>http://xfce.org/</vendor_url>
<icon_name>system-file-manager</icon_name>


<action id="org.xfce.doublecmd">

<description>Run Doublecmd as root</description>
<description xml:lang="pl">Uruchom Doublecmd jako root</description>
<message>Authentication is required to run Doublecmd as root.</message>
<message xml:lang="pl">Wymagane jest uwierzytelnienie, aby uruchomić program Doublecmd w trybie administratora.</message>
<defaults>
<allow_any>no</allow_any>
<allow_inactive>auth_admin</allow_inactive>
<allow_active>auth_admin</allow_active>
</defaults>
<annotate key="org.freedesktop.policykit.exec.path">/usr/bin/doublecmd</annotate>
<annotate key="org.freedesktop.policykit.exec.allow_gui">true</annotate>
</action>

</policyconfig>

Sprawdzić z terminala jako user
Kod:
pkexec doublecmd

Robisz na pulpicie aktywator z poleceniem:
Kod:
pkexec doublecmd

Powtarzamy dla innych programów jakie chcemy otwierać jako root z pkexec.

Ten sposób działa bez pudła.
Zapożyczone od kolegów z forum Ubuntu.
Jesus saves.
Odpowiedz
#17
0
(12-05-2020, 06:30)dedito napisał(a): Odpal te polecenia w terminalu i zobacz czy zadziałają.

ad 1. Bez problemu odpala się w terminalu. DC uruchamia sie jako root
ad 2. A z tym jest kłopot:

sosza@sosza-PC:~$ /home/sosza/CIEN.odt
bash: /home/sosza/CIEN.odt: Brak dostępu

Dodano po pewnym czasie:
(12-05-2020, 07:26)christo napisał(a): Ja mam DC ustawiony jakom root tylko nie z przycisku ale jako nowy skrót na pulpicie, w nowym mincie to nie jest takie proste trzeba zdefiniować nowe ustawienia ,  jedna uwagą gksu,ksu i inne graficzne nie działają w nowych mintach zamiast niego używa się pkexec.

Ja utworzyłem aktywator i też się odpala jako root.
[Obrazek: lRUmBJ9l.jpg]

Może ktoś wie, gdzie znajdują się nowo stworzone aktywatory,(wyzwalacze Panelu)? Chodzi mi w jakim katalogu?
Odpowiedz
#18
0
Żeby otworzyć plik *.odt jako admin musisz też wskazać program, który ma to zrobić:
w tym przypadku zadziała takie polecenie: libreoffice --writer admin:///home/sosza/CIEN.odt

EDIT:
Jeśli ma być nie jako admin wystarczy: libreoffice --writer /home/sosza/CIEN.odt
Odpowiedz
#19
0
(12-05-2020, 21:29)yahoob3 napisał(a): Żeby otworzyć plik *.odt jako admin musisz też wskazać program, który ma to zrobić:
w tym przypadku zadziała takie polecenie: libreoffice --writer admin:///home/sosza/CIEN.odt

EDIT:
Jeśli ma być nie jako admin wystarczy: libreoffice --writer /home/sosza/CIEN.odt

No masz rację i nie masz racji. Komendy, które piszesz działają ale w terminalu. W DC niestety nie.
Ale znalazłem rozwiązanie, które powinno zadziałać nie tylko z rozszerzeniem .odt ale także z innymi (pliki tekstowe, video, obrazy) . Nie wiem czy to jest najłatwiejszy sposób ale działa. Opiszę go poniżej może komuś się przyda.

Tworzymy nowy przycisk, "Typ przycisku" wybieramy "Polecenie wewnętrzne". W parametrze "Polecenie" wybieramy "cm_ShellExecute". W polu "Parametry" podajemy ścieżkę pliku jaki chcemy, aby przycisk uruchamiał. Na dole podaje przykład. Część "file://" nie jest konieczna, aby przycisk działał (tworzy się ona kiedy przenosimy plik w okno "Parametry") Oczywiście pole "Ikona" i "Etykieta narzędzia" uzupełniamy lub nie według własnego uznania.

[Obrazek: HnvkA7Pl.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości