Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LInux Mint i WIndows na oddzielnych dyskach
#1
0
Ahoj Linuxowi Magicy Smile

Mam problem z instalacja Linuxa i Win 10 na oddzielnych dyskach.
Do tej pory oba systemy byly na jednym dysku, ale troche sie syfu porobilo. Musialem robic format
wiec postanowilem, ze przy okazji zrobie kazdy  system na innym dysku.

OK niby wszystko bylo ok. WIndows byl na jednym dysku, na 2 wrzucilem Linuxa.
No i sie posypalo wszystko....jeszcze raz WIndows na swoja partycje i ok, w live widze, ze jest windows,
jest i Linux (dysk z LInuxem dwie partycje ma). Odpalam komputer no i startuje Win.....
Kombinuje juz od praktycznie 12 z tymi formatowaniami itp.
Wszedem na google tam polecali uzyc EasyBCD wiec ok uzylem, niby mam wybor systemu ale wyskakuje mi komunikat :

"MInimal BASH likeline editing is supported.For the first word, TAB grub lists possible command completions.
Anywhere else TAB  lists the possible completions of a device/filename.

OK niby znalazlem jak to zrobic, ale chyba zle cos robie. Czy jest jakas mozliwosc by bez tego programu
wybierac system przy starcie ?

Na prawde siedze przy tym juz masakrycznie dlugo i nie mam juz pojecia co tu zrobic.
Owszem moge trzymac oba systemy na jednym dysku, ale jednak lepiej by byly oddzielnie.

Jakies magiczne zaklecia byu w terminalu wpisac ?Smile
#2
1
Better response on post RE: LInux Mint i WIndows na oddzielnych dyskachBootloadera (Grub) instaluj na dysku Linuksowym i potem w Uefi/Bios wybierz ten dysk jako pierwszy w kolejności uruchamiania systemu.
#3
0
(23-07-2020, 21:25)dedito napisał(a): Bootloadera (Grub) instaluj na dysku Linuksowym i potem w Uefi/Bios wybierz ten dysk jako pierwszy w kolejności uruchamiania systemu.

Dzięki wielkie. Udało się to z pozycji systemu zrobić używając narzędzi naprawczych.
Teraz jest lipa z partycją, nie da się jej zamontować.Mogę wejść tylko na tę gdzie jest system.
#4
1
Better response on post RE: LInux Mint i WIndows na oddzielnych dyskachZ jaką partycją?
#5
0
(23-07-2020, 22:25)dedito napisał(a): Z jaką partycją?


Dysk na którym jest Linux 250 gb z czego 55gb na system partycja /
Reszta partycja home, ale chcę tam wejść by zrobić foldery na konkretne pliki i nie da się,
mam komunikat : Zamontowanie położenia jest niemożliwe.Nie można zamontować pliku.




OK Mam.....bo wchodzę w mój komputer i klikam na dysk....a jak byk mam na pulpicie katalog Home....co za baran ze mnie hahahah
Temat można zamknąć, bo problem rozwiązany, a i na koniec strzeliłem babola, jak MilikSmile

Dziękuję bardzo za pomocSmile


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości