Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powolne działanie Wi-Fi
#11
0
Od dłuższego już czasu nie mam już w ogóle windowsa więc niestety jej tam nie sprawdzę. No chyba, że winda też posiada jakieś wersje livecd choć w to wątpię. Nie mniej ściągnę jakieś jeszcze inne dystrybucje Linuksa bo czytałem na angielskich forach, że problem może nie występować w systemach innych niż te z rodziny buntu. Gdyby tak było wykonam skrypt i zgram wyniki by sprawdzić czy ew. nie są używane jakieś jeszcze inne sterowniki.
Czy to maksimum tej karty to już w sumie sam nie wiem. Byłem przekonany, że ta karta pracuje w zakresie 802.11n więc teoretycznie powinna wyciągać do 300 Mbps. A takie też dane pokazują specyfikacje tego modelu komputera bądź samej karty wifi jakie znalazłem w internecie. Nie wykluczam również sugerowanej sytuacji, że z tym routerem to jednak jej max (choć to niespełna dwuletni router).
W logach routera nie znalazłem niczego co by dotyczyły mojego komputera. Są czasem informacje o zgubionych paczkach ale dotyczyły innego urządzenia. Głównie to. Może to kwestia ustawienia sieci? W ustawieniach sygnału WiFi na częstotliwości 2,4 GHz jest ustawiona szerokość kanału na 20 MHz (jest jeszcze opcja 20/40 więc potem sprawdzę czy zmiana co pomoże). Karta nie ma żadnej antenty. To taka jak w linku poniżej (link do amazona).
BCM 94313
Odpowiedz
#12
1
Better response on post RE: Powolne działanie Wi-Fi
(25-09-2020, 17:03)Medeis napisał(a): Karta nie ma żadnej antenty. To taka jak w linku poniżej (link do amazona).
BCM 94313
Masz dwa gniazda anteny więc powinna śmigać do 150Mbps (wg specyfikacji). Pod te dwa gniazda u góry (J300 i J301) powinieneś mieć podpiętą wewnętrzną instalację antenową.
[Obrazek: ojNCbiEl.jpg]

(25-09-2020, 17:03)Medeis napisał(a): W ustawieniach sygnału WiFi na częstotliwości 2,4 GHz jest ustawiona szerokość kanału na 20 MHz (jest jeszcze opcja 20/40 więc potem sprawdzę czy zmiana co pomoże).
To by wiele tłumaczyło bo w przypadku jak masz podpiętą tylko jedną antenę to w paśmie o szerokości 20MHz uzyskasz max 72Mbps (w standardzie n)
Jeśli przełączysz pasmo na 20/40 to powinieneś osiągnąć maksimum możliwości tej karty czyli 150Mbps

Router widzę, że obsługuje już standard AC więc może i warto też zmienić kartę na AC. Coś z Atherosa nie powinno sprawiać takich kłopotów.
Dodatkowo jeśli masz tylko jedną antenę to w standardzie AC w teorii powinieneś móc uzyskać o wiele większą przepustowość, w najgorszym przypadku do 433 Mbit/s ( https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.1...igurations )
Odpowiedz
#13
0
Wydawało mi się, że oba kable antenowe zostały podłączone bo całkiem niedawno zmieniałem płytę główną w laptopie. Sprawdzę później działanie po zmianie ustawień sieci, a w przyszłości, gdy będę jeszcze zmieniał klawiaturę upewnię się, że karta podpięta jest prawidłowo.
Nie wykluczam również zakupu innej karty.
Dostałem tu potężną dawkę wiedzy oraz szereg cennych informacji (za które jestem bardzo wdzięczny), że warto sprawdzić wszystkie sugerowane rozwiązania.
Wątek oznaczę jako rozwiązany ale mam ogromną prośbę, aby nie zamykać jeszcze tematu bym miał możliwość pisania jeszcze w przyszłości.
Odpowiedz
#14
1
Better response on post RE: Powolne działanie Wi-FiNie jestem przekonany do tego "rozwiązany". Zostawiłbym tak, jak jest.

BTW W czasach Minta 13, którą komputer, z którego teraz piszę pamięta, prędkość miałem na poziomie 150, teraz... aktualnie 65 Mbps - Mint 18.3. Zastanawiające.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości