Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pakiety kolidują ze sobą i uniemożliwiają instalację
#9
0
Dziękuję za odpowiedź. Teraz wprowadziłem komendę prawidłowo i problem jest częściowo rozwiązany. Niestety przy instalacji sterowników zwraca błąd:
[Obrazek: YpqiQeU.jpg]
Kod:
E: sub-process /usr/bin/dpkg returned and error code (1)
Próbowałem wpisać mu dpkg --configure -a, autoremove, remove - nic z tych rzeczy nie pomogło. Przeszukałem internet, ale nie znalazłem nic co by pomogło.

Dodano po pewnym czasie:
Udało mi się zainstalować ten sterownik, ale niestety wciąż nie mam środowiska graficznego (mogę wejść do konsoli, ale Cinnamon nie uruchamia się). Czy w Mincie Ulyana były jakieś kluczowe zmiany odnośnie grafiki? Od lat instaluję sterowniki graficzne z instrukcji (https://github.com/lutris/docs/blob/mast...Drivers.md) i nigdy nie miałem aż takich problemów.

Dodano po pewnym czasie:
W tej chwili po odinstalowaniu (apt-get purge nvidia*) sterowników Cinnamon uruchamia się normalnie, z dużą rozdzielczością, ale niestety to jest sterownik który nie obsługuje Vulkana. Jakakolwiek zmiana sterownika na wersję nvidia-440 powoduje że środowisko graficzne przestaje działać. Obecnie mam aktywny sterownik xserver-xorg-video-nouveau.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Pakiety kolidują ze sobą i uniemożliwiają instalację - przez rivulek - 06-08-2020, 14:13

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości