Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z bootowaniem z pendrive
#1
0
Witam,

jestem świeżym użytkownikiem Linuxa. Od kilku dni zmagam się z takim problemem, bootuje pendrive oraz karte micro sd z windowsem xp/7. w Bios ustawiłem,  żeby rozruch był w pierwszej kolejności z pendrive. Przy rozrucuhu z pena wyskakuje taki komunikat :

Kod:
[sdb] No Caching mode page found
[sdb] Assuming drive cache: write through


Proszę o pomoc jak mogę rozwiązać ten problem
#2
0
Komunikat nie wygląda na przyczynę braku rozruchu, przygotuj nośnik zgodnie z naszym (dział poradniki) lub oficjalnym poradnikiem (strona Minta).
#3
0
Tworzyłem wg poradnika programem disks, bez zmian.

Chce sprawdzić czy to winna Linuxa, mam inny dysk ale na nim również Linux mint w jaki sposób mogę go wymazać/sformatować, komenda sudo rm -rf nie działa
#4
0
#5
0
Pobrałem , zainstalowałem, trzy obrazy które mam na dysku określił Jak na foto po wypaleniu oczywiście nie działa. [Obrazek: HCA3ATIl.jpg]
#6
0
Komunikat wskazuje, że obrazy są nieprawidłowe.
W poradniku opisano procedurę sprawdzania obrazu.
#7
0
Wyskoczył ciąg cyfr. Nie wiedziałem jak określić czy poprawny. Pobrałem Linux mint iso i etcher nie widzi problemu. Potrzebuje wersji trial windows 7 64 bit do 3,5gb. Pobrałem już z 4 wersję ISO i każda sprawia problem dla tego programu ?
#8
0
Raczej mało prawdopodobne.
#9
0
Nagrałem minta i go bootuje normalnie z pendrive. czytałem że woeusb do bootowania windows. Ale nie przechodzi mi jego instalacja. Coś innego mogę spróbować?
#10
0
Z Windowsem to już nie w tym wątku (1 wątek=1 problem).
Zamykam.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości