Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrypt - uruchamianie w Linux Mint 20.2
#1
Question 
0
Hej jestem na Linuxie ale w GRUBie mam też Windowsa 10 Smile
Mam ja sobie programik Verthashminer do kopania kryptowalut i utworzyłem sobie skrypt .sh którym mogę uruchomić ten programik, ale po kliknięciu dwa razy na skrypt pyta  się i muszę potwierdzić wybór że chcę w terminalu i dopiero wtedy się uruchamia terminal i w nim programik a ja bym chciał żeby od razu się uruchamiało po kliknięciu podwójnym i w oknie terminala (gnome) bez potwierdzenia. Jak to zrobić? Obecnie program się uruchamia ale widać go tylko w monitorze systemu, nie ma okna terminala z podglądem a chcę żeby był.

Treść skryptu:

Kod:
./VerthashMiner -c your_config_file.conf
Odpowiedz
#2
0
Cześć,

utwórz sobie na Pulpicie aktywator do tego skryptu. To powinno załatwić sprawę.
Odpowiedz
#3
0
utworzyłem na pulpicie aktywator do pliku 'start.sh' o ścieżce
Kod:
/home/krzychu/Pobrane/VerthashMiner-0.7.2-CUDA11-linux/start.sh


zaznaczyłem 'Uruchom w terminalu?' i po kliknięciu dwa razy okienko pojawia się i od razu znika, treść poniżej wypisuje terminalu

Kod:
/home/krzychu/Pobrane/VerthashMiner-0.7.2-CUDA11-linux/start.sh: 1: ./VerthashMiner: not found
Odpowiedz
#4
0
Tu masz "poradniczek" Smile
https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...9#pid11939

Mniemam, że nadałeś skryptowi prawa wykonania?


EDIT:
pokaż zawartość skryptu, jeśli to nie tajemnica państwowa Smile
Odpowiedz
#5
0
poradnik jakoś nie chce uruchomić mi tego pliku nie wiem czy coś źle robię?

zawartość pliku start.sh który chcę cały czas uruchomić:

Kod:
./VerthashMiner -c your_config_file.conf

Poniżej plik z poradnika który podesłałeś, tak utworzyłem exec.sh na moje potrzeby nie wiem czy dobrze bo nie rozumiem jak go zaprogramować:

Kod:
#!/bin/sh
pkexec /home/krzychu/Pobrane/VerthashMiner-0.7.2-CUDA11-linux/start.sh "$@"

I utworzyłem do niego aktywator z opcja 'Uruchom w terminalu?',

gdy go uruchamiam to pyta o hasło root, gdy wpisuję to wyświetla:

Kod:
Error executing /home/krzychu/Pobrane/VerthashMiner-0.7.2-CUDA11-linux/start.sh: Exec format error

szukałem wcześniej w sieci rozwiązań i jedna osoba się wypowiadała że automatyczne uruchamianie  w terminalu jest niemożliwe ze względów bezpieczeństwa, czy to prawda?
Odpowiedz
#6
0
Spróbuj takiej treści skryptu:
Kod:
#!/bin/sh
/home/krzychu/Pobrane/VerthashMiner-0.7.2-CUDA11-linux/start.sh


Jakby coś, odezwę się późnym wieczorem.
Odpowiedz
#7
0
Zawartość skryptu start.sh być może też by pomogła w dobraniu właściwego rozwiązania.
Odpowiedz
#8
0
po zmianie, okno terminala się uruchamia i pisze:

Kod:
/home/krzychu/Pobrane/VerthashMiner-0.7.2-CUDA11-linux/start.sh: 1: ./VerthashMiner: not found

dodam że gdy wpiszę w terminalu i i zatwierdzę taką komendę:

Kod:
./start.sh

uruchamia się poprawnie okno terminala i aplikacja VerthashMiner zaczyna działać poprawnie

Dodano po pewnym czasie:
(22-11-2021, 16:49)dedito napisał(a): Zawartość skryptu start.sh być może też by pomogła w dobraniu właściwego rozwiązania.

pisałem o tym dwa razy, zawartość pliku start.sh to:

Kod:
./VerthashMiner -c your_config_file.conf

jedna linijka nic więcej.

Plik VerthashMiner znajduje się we właściwym katalogu ponieważ, tak jak napisałem... komenda ./start.sh w terminalu uruchamia program ale ja chcę żeby po kliknięciu na plik od razu uruchomił się on w termianlu z widocznym oknem teminala
Odpowiedz
#9
0
Skrypt uruchamiający (start.sh), do którego dodajesz aktywator IMO powinien mieć taką zawartość:
Kod:
#!/bin/sh
./VerthashMiner -c your_config_file.conf
Odpowiedz
#10
0
Spróbuj także utworzyć aktywator z poleceniem:
/home/krzychu/Pobrane/VerthashMiner-0.7.2-CUDA11-linux/VerthashMiner -c your_config_file.conf
Zaznacz "Uruchom w terminalu".
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości