Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane "Nie można zainstalować GRUB w /dev/sda" Lenovo 320-15IAP
#11
0
[Obrazek: N0J2Ouil.jpg][Obrazek: HdD0cGUl.jpg][Obrazek: OeCzzGyl.jpg][Obrazek: 5mSzPqTl.jpg][Obrazek: mZ1eChPl.jpg]

Dodano po pewnym czasie:
Nawet na utworzona ręcznie partycje grub i skierowanie instalatora na tą konkretną partycję nic nie daje...
#12
0
Spróbuj instalacji z wyłączoną opcją Security > Intel Platform Trust Technology [Disabled]
#13
1
Better response on post RE: "Nie można zainstalować GRUB w /dev/sda"Tego już próbowałem, niedługo przywrócę Bios do ustawień fabrycznych, zaktualizuje go (jeżeli będzie aktualizacja dostępna jakaś) i wszystko ustawię na nowo. Jeszcze mam w zanadrzu dwa dyski na wymianę 1 SSD i 1 HDD i będę sprawdzał.

Dodano po pewnym czasie:
Dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie moim problemem. Na szczęście już jest rozwiązany. Poniżej opiszę co zrobiłem, bo może ktoś z tym laptopem będzie się męczył albo z serii IdeaPad.

1. Aktualizacja BIOS (w moim przypadku była starsza wersja) - odpaliłem Windows Live i zainstalowałem najnowszy dostępny BIOS
2. Przywrócenie ustawień fabrycznych w BIOS - restart
3. Po ponownym wejściu w BIOS włożyłem pendrive i ustawiłem:
- Configuration -> USB Legacy: Enabled || Intel Virtual Technology: Disabled
- Security -> Intel Platform Trust Technology: Enabled || Clear Intel PTT Key: Enter->Yes
- Boot -> Boot Mode: Legacy Support || Boot Priority: Legacy First
Po tych ustawieniach RESTART i znowu wchodzimy do biosu już z wsadzonym pendrive
4. W boot ustawiamy nasz bootowalny pendrive jako pierwszy na liście i restart (z menu bootowalnego instalacja się wysypywała)
5. Włączy się teraz wersja Live
6. W wersji Live włączyłem GParted, usunąłem wszystkie partycje i zmieniłem tablice:
GParted > Device > Create Partition Table > Select new partition table type: msdos > Apply
7. Instalacja jak w Windows czyli dalej, dalej...
8. Przy instalacji dałem: "Wyczyść dysk i zainstaluj Windows Mint"
I wszystko działa!!!!

Jeszcze raz wszystkim niezmiernie dziękuję za pomoc, efekt końcowy to jeden wielki zlepek porad Waszych i poradników. Na szczęście już wszystko działa!

[Obrazek: kkKcnsJl.jpg]
[Obrazek: zm7jLgIl.jpg]
#14
0
Dziękuję Bardzo za podpowiedz dzięki Tobie postawiłem sobie LMDE Elsie


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości