Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trwała zmiana języka w przeglądarce opera
#1
0
Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwa zmiana języka z angielskiego na Polski w przeglądarce opera. Zapis --lang=pl w pliku opera.desktop działa lecz tylko do następnej aktualizacji przeglądarki. Po aktualizacji ten wpis znika i na nowo jest język angielski. Czy można to zrobić na stałe? Dotyczy to najnowszej wersji opery, gdzie brak tego narzędzia w ustawieniach.

Tadeusz
#2
0
Spróbuj w ustawieniach opera://settings
#3
0
w opera ://settings nie ma takiego narzędzia. jest tylko narzędzie języki preferowane, co w tym przypadku nie działa. W poprzednich wersjach opery takie narzędzia były, w ostatnich wersjach ich brak.

tadeusz
#4
0
To wypadałoby podać takie informacje oraz o wersji opery, jaką się posiada, nie wspominając?
Zasady działy software https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=1149
#5
0
Mam zainstalowaną najnowszą wersję opery nr 94.0.460.654. Zainstalowałem ją od nowa z pakietu snap na linuxmint 21.1.
Gdy aplikacja była w starym ustawieniu (tzn poprzednie wersje w języku polskim) to ciągle po kolejnych aktualizacjach wciąż był język polski. Instalacja od nowa bo taką musiałem przeprowadzić, posiada język angielski a w narzędziah ustawienia nie ma możliwości zmiany. Jedyna możliwośc jest taka żeby w pliku /var/lib/snapd/desktop/applications/opera_opera.desktop dopisać w wierszu exec --lang=pl i to działą. Lecz w czasie kolejnej aktualizacji progamu ten zapis znika i trzeba go tworzyć od nowa. Chciałem wiedzieć czy jest taka możliwość, żeby tak zapisać, zeby to działało ciągle bez względu na aktualizację, lub jakiś inny zapis.

Tadeusz
#6
0
Nie prościej zainstalować normalną wersję, zamiast nielubianych w Mint paczek snap?
Może w samej konfiguracji snapa trzeba coś ustawić?
Kod:
snapctl get opera
#7
0
Mam również operę snap zainstalowaną w ubuntu i tam też jest ta sama sytuacja. Instalowałem niedawno operę z debiana i tak samo był język angielski i nie dało się go zmienić w ustawieniach. Jest to chyba problem twórców opery.

Tadeusz
#8
0
(09-01-2023, 21:22)mdt napisał(a): Instalowałem niedawno operę z debiana

A to jest niejasne, mógłbyś pisać tak aby można było odtworzyć sytuację u innych?
To jest jednak pomoc zdalna i mamy ograniczone pole percepcji.
#9
0
Pobrałem operę ze strony opera.com z rozszeżeniem .deb i zainstalowałem. Taki sam był problem z językiem jak i teraz. Chyba jest już jasne.
tadeusz
#10
0
Tak, teraz jest jasne.
Spróbuję przy okazji tej opcji instalacji i zobaczę jak to wygląda u mnie.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości