Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Menager plików - możliwość zmiany ?
#11
1
Better response on post RE: Menager plików - możliwość zmiany ?Niestety ani Cinnamon, ani MATE, ani XFCE nie daje możliwości zmiany rozmiaru ikon/miniaturek w oknie wyboru.
Jedynym środowiskiem graficznym, w którym było to możliwe, było (jest?) KDE.
Na tej stronie: https://kde.org/pl/distributions/ możesz znaleźć jakąś dystrybucję, jeśli tak bardzo ci na tym zależy. Najbliżej Minta leży Ubuntu, czyli ze środowiskiem KDE Kubuntu lub KDE neon.
Ewentualnie można pokusić się o instalację Dolphina - czyli mnedżera plików KDE - jest dostępny w Menedżerze oprogramowania:

[Obrazek: MnJdf3u.png]

Za efekt nie ręczę. Nigdy nie lubiłem KDE i praktycznie nie używałem.
Powodzenia.
Odpowiedz
#12
0
W sumie to cały czas drążymy chyba ten sam temat, ale jest już w kilku wątkach (chodzi o to co pojawia się, jak chcemy wybrać przez przeglądarkę web jakiś plik graficzny). Na KDE w sumie jest tak samo źle (testowane jako 2 środowisko po XFCE). Jeśli dobrze zrozumiałem to ciężko będzie to przeskoczyć, bo to nie jest wywołanie standardowego menadżera plików (gdzie można zmieniać rozmiar) lecz GtkFileChooser przez co nie działają standardowe metody. Wygląda na zablokowanie zmiany rozmiaru panelu bocznego (tam gdzie wyświetla się podgląd pliku) - jest on zmieniany tylko w przypadku zmiany rozmiaru okna i to w małym zakresie, dodatkowo nawet jak zmienia się rozmiar panelu bocznego, to nie zmienia się rozmiar miniatury, lecz jej marginesy. No chyba, że ktoś z Was ma pomysł, gdzie to można zmienić, bo w sumie byłaby to przydatna rzecz (mam nadzieję, że nie jest zapisywane na sztywno w kodzie jakiejś biblioteki).
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz
#13
0
Dziękuję i to bardzo za porady ! Poczynię próby po kolei .Pozdrawiam serdecznie .


(09-11-2023, 22:42)yahoob3 napisał(a): Niestety ani Cinnamon, ani MATE, ani XFCE nie daje możliwości zmiany rozmiaru ikon/miniaturek w oknie wyboru.
Jedynym środowiskiem graficznym, w którym było to możliwe, było (jest?) KDE.
Na tej stronie: https://kde.org/pl/distributions/ możesz znaleźć jakąś dystrybucję, jeśli tak bardzo ci na tym zależy. Najbliżej Minta leży Ubuntu, czyli ze środowiskiem KDE Kubuntu lub KDE neon.
Ewentualnie można pokusić się o instalację Dolphina - czyli mnedżera plików KDE - jest dostępny w Menedżerze oprogramowania:
[obrazek]
Za efekt nie ręczę. Nigdy nie lubiłem KDE i praktycznie nie używałem.
Powodzenia.

Dodano po pewnym czasie:
Jesteś  wspaniały yahoob3 szybko zrozumiałeś ,o co mi chodzi i tak dobrze wyjaśniłeś .Posprawdzam wszystkie  po kolei ,a że życzenia do dobrych ludzi zawsze się sprawdzają to i wierzę ,że od ciebie na pewno mi się uda !Dziękuje i serdecznie pozdrawiam !

Staraj się cytować tylko ten fragment, do którego się odnosisz. Spację dodajemy po znaku interpunkcyjnym./YB3
Odpowiedz
#14
1
Better response on post RE: Menager plików - możliwość zmiany ?Jak pisał @MichałM niestety file-chooser jest totalnie wykastrowany z sensownych ustawień. Używając d-conf można wprowadzić kilka zmian czy, np. skrótem Ctrl+L zmienić pasek lokalizacji na tekstowy, ale sposobu wyświetlania plików i katalogów już nie (panel boczny, zdaje się, można zmienić Wink).
Dedito wspominał o możliwości dodawania załączników poprzez przeciąganie plików z okna Nemo na okno maila, czy przeglądarki i jest to jakaś alternatywa.
[Obrazek: 1dQ6Ruxl.png]
Odpowiedz
#15
0
(10-11-2023, 19:47)yahoob3 napisał(a): Jak pisał @MichałM niestety file-chooser jest totalnie wykastrowany z sensownych ustawień. Używając d-conf można wprowadzić kilka zmian czy, np. skrótem Ctrl+L zmienić pasek lokalizacji na tekstowy, ale sposobu wyświetlania plików i katalogów już nie (panel boczny, zdaje się, można zmienić Wink).
Dedito wspominał o możliwości dodawania załączników poprzez przeciąganie plików z okna Nemo na okno maila, czy przeglądarki i jest to jakaś alternatywa.
[Obrazek: 1dQ6Ruxl.png]

Dodano po pewnym czasie:
Też z tej rady skorzystam i za nią też ci dziękuję . Pozdrawiam serdecznie !
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości