Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z uruchomieniem komputera po przywróceniu systemu z migawki
#1
0
Witam. Mam problem, z uruchomieniem systemu, po przywróceniu migawki, w Timeswift. System się nie uruchamia, włącza się cały czas bios. Pilnie potrzebuje, dostać się do pewnych dokumentów, które mam na dysku. 
Z góry dzięki za pomoc
Odpowiedz
#2
0
Na szybko dostać się do dokumentów możesz z sesji Live, sprawdziłbym na początek też bootmenu (często pod F12 przy uruchamianiu komputera)... wygląda jakby bios nie widział bootloadera...
Odpowiedz
#3
0
Failed to open VEFIVUBUNTU/RecoveryBCD Invalid Farameter

Failed to load image: Invalid Parameter

start imege() returned Invalid Parameter, falling back to default leader

Taki błąd przy F12. Możesz napisać więcej o sesji live?
Odpowiedz
#4
0
Sesja Live to uruchomienie systemu z nośnika instalacyjnego bez instalacji. Pozwala dostać się do komputera (danych na dysku).
Nagrywasz bootowalny obraz Linuksa na pendriva, np. przy użyciu programu RUFUS (Windows) i bootujesz z niego komputer - wybierasz uruchomienie Live (zdaje się, że tak to wygląda... dawno tego nie robiłem Smile)
Przygotowanie nośnika masz opisane, np. tu; https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=90
Tylko nie instaluj systemu, bo możesz stracić dane...

EDIT:
Z poziomu nośnika instalacyjnego powinieneś mieć opcję "boot rapair" - tym narzędziem możesz naprawić bootloader.
Odpowiedz
#5
0
Mam gotowego pendrive z linuxem. Przy uruchomieniu, mam takie możliwości:
Start Linux Mint 21 Cinnamon 64-bit
Start Linux Mint 21 Cinnamon 64-bit (compatibility node)
DEN Install (for manufacturers)
Boat from next volume
UEFI Firmware Settings
Odpowiedz
#6
0
Sesję Live odpalisz - "Start Linux Mint 21 Cinnamon 64-bit"

Czyli nie ma boot repair.
Chyba, że będzie pod "UEFI Firmware Settings". Zajrzyj tu.


EDIT:
Start Linux Mint 21 Cinnamon 64-bit (compatibility node) - używamy, jeśli przy pierwszym wyborze występują problemu z poprawnym wyświetlaniem obrazu.
Odpowiedz
#7
0
"UEFI Firmware Settings" Wraca do biosa, a gdy odpalam Linuxa, to mam czysty system, ale jest program boot repair.
Odpowiedz
#8
0
A, OK - nigdy z tego nie korzystałem (nie miałem potrzeby Smile)

Z poziomu tego czystego systemu możesz sobie skopiować pliki, których potrzebujesz... może dopiero potem uruchamiaj boot repair Smile
W programie "Pliki" będziesz miał dostęp do całego dysku, partycji, katalogów, plików... działaj.
Odpowiedz
#9
0
Nie moge skopiować pliku, ponieważ, system jest kompletnie czysty. Chyba, że czegoś nie rozumiem.
Użyłem boot repaira. Po skończeniu mam zresetowac system i wpisac przy uruchamianiu, podana komendę. Jednak wpisuje na każdy sposób i wyświetla, że nieprawidłowa..  Confused Za dłuższą chwilę, wrócę do tematu. Dzięki za dotychczasową pomoc. Mam nadzieję, że uda się rozwiązać do końca.
Odpowiedz
#10
1
Better response on post RE: Problem z uruchomieniem komputera po przywróceniu systemu z migawkiAby skopiować pliki potrzebne jest nico wiedzy o strukturze systemu.
W Plikach powinieneś mieć możliwość kliknięcia na napędy/katalogi po lewej w "drzewie"... wtedy zostaną "podłączone" i pojawi się możliwość aby eksplorować zasoby... jakimiś zrzutami ekranu mogę poratować wieczorem...

Z tą komendą... możesz zrobić zdjęcie i wrzucić na forum?
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości