Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z uruchomieniem komputera po przywróceniu systemu z migawki
#11
0
[Obrazek: rowCasXl.jpg]

Okej. Potem spróbuję coś popatrzeć, tak jak mówisz, bo teraz na szybko nic takiego nie widzę.
Odpowiedz
#12
0
Jeśli dobrze rozumiem tę informację, to poszło OK, tylko jeszcze w samym UEFI (BIOS) musisz ustawić boot na Linux Mint 21.2... itd. Na końcu w nawiasie masz zdaje się ścieżkę (nvme0n1p1/efi/ubuntu/grubx64.efi), którą _ewentualnie_ trzeba gdzieś w opcjach bootowania wpisać w BIOS.
Od bidy teraz powinno zadziałać bootmenu... chyba.
Odpowiedz
#13
0
Teraz przy uruchomieniu, mam GNU GRUB version 2.06 i tutaj wpisuje tą komendę i póki co nie działa, a wydaje się że wpisałem na każdy możliwy sposób.
Odpowiedz
#14
0
W GRUB nie trzeba tego wpisywać, jeśli już to w ustawieniach BIOSu (UEFI). Po prostu, kiedy pojawi się GRUB naciśnij Enter, jeśli podświetlony jest Mint.
"W każdy możliwy sposób" nic nam nie mówi. Zdjęcie GRUB też mogłoby pomóc.
Odpowiedz
#15
0
OK, jak obiecałem... Odzyskanie plików z systemu:
- Uruchamiasz w trybie Live i uruchamiasz program Pliki,
- po lewej jak widzisz mamy drzewo katalogów.
[Obrazek: o3DD9dFl.png]
Zwróć uwagę na dwa "Devices" - 200 i 55 GB. To dysk twardy (SSD) podzielony na dwie partycje / - 55 GB i /home - 200 GB.
U Ciebie zapewne będzie to jedno urządzenie. Kliknij - w oknie po prawej pojawi się zawartość tego urządzenia. Szukaj katalogu z nazwą HOME i lub nazwą Twojego użytkownika. Tam powinny być Twoje pliki.
[Obrazek: JiIiC7Il.png]
Ja kliknąłem /home, który mam na odrębnej partycji (bardzo przydatne) i jak widzisz widzę swój katalog domowy.
Dostęp tak uzyskany będzie tylko do odczytu. Jeśli chcesz coś zmienić - musisz program pliki uruchomić w trybie administratora, np. poprzez klikniecie katalogu PPM i wybranie z menu "Otwórz jako administrator".

Działaj... Smile
Odpowiedz
#16
0
Chciałbym Ci bardzo podziękować Smile Pliki uratowane. Wszystko było, tak jak pokazałeś. Jeszcze raz - wielkie dzięki.
Skoro udało się z plikami, chętnie spróbuję przywrócić całość.
'Minimal Bash-like editing is supported. For the first word, Tab lists possible command completions. Anywhere else TAB lists possible device or file completions.' 
Gdy naciskam enter lub coś innego, nic się nie dzieje. I nie mam nic do wyboru. 

[Obrazek: MIaxk4cl.jpg]

Dodano po pewnym czasie:
[Obrazek: jx1F12Ml.jpg]

Mam cos pokombinować tutaj?
Odpowiedz
#17
0
(29-12-2023, 19:32)toomek13 napisał(a): Mam cos pokombinować tutaj?

Dokładnie o tym pisałem wyżej Smile W BIOS, nie w GRUB.

BTW... od tego jesteśmy - żeby pomagać.
Daj znać czy się udało.

Sprawdziłbym jeszcze czy w Add New Boot Option nie trzeba czegoś kombinować i wpisać tej ścieżli: "nvme0n1p1/efi/ubuntu/grubx64.efi".
Odpowiedz
#18
0
Próbowałem. Nie mogę tam wpisać, ponieważ jest ograniczona ilość znaków i się nie mieści. Masz jeszcze jakiś pomysł?
Odpowiedz
#19
0
Heh... a jak wejdziesz (jeśli się da) w Boot Option Priorities, jest tam jeszcze coś do wyboru? Czy tylko to, co widać na zdjęciu?
Odpowiedz
#20
0
Nie da się w to wejść.
No nic. Chyba czeka mnie reset.

Dodano po pewnym czasie:
[Obrazek: kjfeNlHl.jpg]
Zrobiłem coś takiego. Zapisuję, resetuje i nic.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości