Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błąd przy uruchamianiu systemu
#11
0
w jaki sposob ?
#12
0
Wypadałoby trochę poklikać, poszukać, przeczytać poradniki ... no i przypominam, zdania zaczynamy z wielkiej literyWink
#13
0
Aj rozumiem, czyli nie pomozecie, dzieki za checi Wink
#14
1
Better response on post RE: Błąd przy uruchamianiu systemuNo przecież pomagamy na zasadzie lepiej dać wędkę niż rybkę Wink
U mnie to jest taki magiczny skrót ctrl+H
#15
0
(11-03-2024, 17:15)mati75 napisał(a): To w takim razie należy utworzyć plik /root/.profile o takiej zawartości:
Kod:
# ~/.profile: executed by Bourne-compatible login shells.

if [ "$BASH" ]; then
  if [ -f ~/.bashrc ]; then
    . ~/.bashrc
  fi
fi

mesg n 2> /dev/null || true
super, zmienilem na to i bez erroru po uruchumieniu Big Grin , tylko nadal na pulpicie nic mi nie widnieje, a w folderach mam pliki w "deskopcie" a na erkanie nic
#16
0
Sprawdź na nowym koncie użytkownika, być może trzeba będzie zresetować cinnamona do ustawień domyślnych na tym zepsutym koncie.
Jedynie zastanawiam się czy ty się czasem nie logujesz na roota do sesji graficznej.
#17
0
Kliknij PPM na pustym miejscu na pulpicie, wybierz "dostosuj" a potem na dole okienka "Ustawienia pulpitu".
Sprawdź, czy w lewym górnym rogu nie masz ustawione "Nie pokazuj ikon pulpitu"


[Obrazek: VdzO7T5.png]
#18
0
(11-03-2024, 19:19)dedito napisał(a): Sprawdź na nowym koncie użytkownika, być może trzeba będzie zresetować cinnamona do ustawień domyślnych na tym zepsutym koncie.
Jedynie zastanawiam się czy ty się czasem nie logujesz na roota do sesji graficznej.
Wchodzac do ustawien uzytkownikow kreci mi sie koleczko i nic nie idzie zrobic.., wiec chyba na to wychodzi ze jestem na jakiejs graficznej sesji
#19
0
A co masz pod PPM jak klikniesz na pulpicie?
#20
0
"nic" Big Grin po zresetowaniu panelu rowniez nie moge nawet prawym na puplit nic anic


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości