Autor Wątek: [+]Zamontowanie położenia nie jest możliwe. no mount object for mounted volume  (Przeczytany 1214 razy)

Offline onlinemaster

• Miętowa sadzonka
  • **
  • Punkty: 0
Hej.

To jest moje drugie podejście do linuxa, pierwsze kilka lat temu spaliło na panewce, po kilku latach znów chcę do niego wrócić, ale znów problemy nie pozwalają na to, może tym razem uda mi się je rozwiązać i nie będę musiał wracać do cholernego Windowsa.

Problem jest z podłączeniem zewnętrznego dysku a w zasadzie kilku dysków i kart pamięci, w zasadzie to żadne nośniki zewnętrzne nie działają. System je widzi, ale nie montuje.

Na jednym z nich jest kilka partycji, według Minta jedna w systemie plików FAT - którą o dziwo montuje!, jedna NTFS i jedna HFS/HFS+ (Applowska) których nie montuje, czyli łącznie trzy, jednak różne programy do partycjonowania różnie widzą, Windows-owy widzi 2 partycje bo applowska i NTFS jako jedną dużą partycję, jeszcze AOMEI applowską widzi jako nie przydzielone miejsce, normalnie masakra jakaś, nie tylko różni ludzie widzą co innego, programy komputerowe też  ;D ale to pewnie będzie spowodowane tym, że te programy mogą nie obsługiwać pewnych systemów plików.

Komunikat jaki wyskakuje to "Zamontowanie położenia nie jest możliwe. Wewnętrzny błąd: no mount object for mounted volume"

Zależy mi aby zewnętrzne nośniki działały, bez tego ani rusz :-/ No kuźwa, pod tą wredną kobyłą - Windowsem wszystko działa to i pod Linuchem musi!

Na dysku wewnętrznym w kompie jest 6 partycji windowsowych z czego ja utworzyłem tylko jedną "D", niektóre NTFS i wszystkie montuje bez problemu, problem zaczyna się na zewnętrznych nośnikach pod USB i w czytniku kart SD, bo kart SD też nie montuje

Pomóżcie, nie skazujcie mnie na kolejne lata z Windows!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2019, 13:09:58 pm wysłana przez dedito »

Offline kris777

• Miętowy krzew
  • Punkty: 55

Offline onlinemaster

• Miętowa sadzonka
  • **
Odp: Zamontowanie położenia nie jest możliwe. no mount object for mounted volume
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2018, 21:38:30 pm »
Poczytaj najpierw:
Niezbędne informacje o twoim sprzęcie

ok, przeczytałem, ale ja z wynikami tych komend nic nie zrobię, nie znam się na tym, w windzie się stery instalowało i wsio działało, jeśli mnie ktoś poprowadzi "za rękę" to wszystko zrobię ale nawet nie wiem od czego zacząć

Offline kris777

• Miętowy krzew
Odp: Zamontowanie położenia nie jest możliwe. no mount object for mounted volume
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2018, 21:43:53 pm »
Wszystko jest tam opisane ... komendy wpisujesz w terminal-u linux-a  a wyniki podajesz w znacznikach CODE  to też jest opisane :-)
np. skrót do terminala ctrl+alt+t 

Offline onlinemaster

• Miętowa sadzonka
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2018, 21:47:05 pm »
Wszystko jest tam opisane ... komendy wpisujesz w terminal-u linux-a  a wyniki podajesz w znacznikach CODE  to też jest opisane :-)
np. skrót do terminala ctrl+alt+t
ale których komend mam użyć, które są ci potrzebne?

Offline kris777

• Miętowy krzew
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2018, 22:00:18 pm »
 :D  na początek:
inxi -FxzWyświetli pełną informacje o sprzęcie.
dmesg | pastebinitlink dajesz na forum żeby wszyscy chętni do pomocy mogli zerknąć.
A można spytać czemu masz tak różne partycje na tym zewnętrznym dysku USB / HDD ? ... SSD ?  .... to konieczność do pracy ? cenne dane ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2018, 22:03:02 pm wysłana przez kris777 »

Offline onlinemaster

• Miętowa sadzonka
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2018, 12:51:05 pm »
:D  na początek:
inxi -FxzWyświetli pełną informacje o sprzęcie.
dmesg | pastebinitlink dajesz na forum żeby wszyscy chętni do pomocy mogli zerknąć.
A można spytać czemu masz tak różne partycje na tym zewnętrznym dysku USB / HDD ? ... SSD ?  .... to konieczność do pracy ? cenne dane ?

System:    Host: Mariusz-Aspire-E5-571 Kernel: 4.15.0-42-generic x86_64
           bits: 64 gcc: 7.3.0
           Desktop: MATE 1.20.1 (Gtk 3.22.30-1ubuntu1)
           Distro: Linux Mint 19 Tara
Machine:   Device: laptop System: Acer product: Aspire E5-571 v: V1.31 serial: N/A
           Mobo: Acer model: EA50_HB v: V1.31 serial: N/A
           UEFI: Insyde v: V1.31 date: 08/03/2015
Battery    BAT1: charge: 40.8 Wh 90.0% condition: 45.4/55.9 Wh (81%)
           model: SANYO 0032334134314C41 status: Charging
CPU:       Dual core Intel Core i3-4005U (-MT-MCP-)
           arch: Haswell rev.1 cache: 3072 KB
           flags: (lm nx sse sse2 sse3 sse4_1 sse4_2 ssse3 vmx) bmips: 6784
           clock speeds: max: 1700 MHz 1: 889 MHz 2: 882 MHz 3: 814 MHz
           4: 888 MHz
Graphics:  Card: Intel Haswell-ULT Integrated Graphics Controller
           bus-ID: 00:02.0
           Display Server: x11 (X.Org 1.19.6 )
           drivers: modesetting (unloaded: fbdev,vesa)
           Resolution: 1366x768@60.06hz
           OpenGL: renderer: Mesa DRI Intel Haswell Mobile
           version: 4.5 Mesa 18.0.5 Direct Render: Yes
Audio:     Card-1 Intel 8 Series HD Audio Controller
           driver: snd_hda_intel bus-ID: 00:1b.0
           Card-2 Intel Haswell-ULT HD Audio Controller
           driver: snd_hda_intel bus-ID: 00:03.0
           Sound: Advanced Linux Sound Architecture v: k4.15.0-42-generic
Network:   Card-1: Realtek RTL8111/8168/8411 PCIE Gigabit Ethernet Controller
           driver: r8169 v: 2.3LK-NAPI port: 3000 bus-ID: 01:00.1
           IF: enp1s0f1 state: down mac: <filter>
           Card-2: Intel Wireless 3160 driver: iwlwifi bus-ID: 02:00.0
           IF: wlp2s0 state: up mac: <filter>
Drives:    HDD Total Size: 128.0GB (61.0% used)
           ID-1: /dev/sda model: LITEON_IT_SCS size: 128.0GB
Partition: ID-1: / size: 22G used: 18G (88%) fs: ext4 dev: /dev/sda7
RAID:      No RAID devices: /proc/mdstat, md_mod kernel module present
Sensors:   System Temperatures: cpu: 44.0C mobo: N/A
           Fan Speeds (in rpm): cpu: N/A
Info:      Processes: 176 Uptime: 32 min Memory: 1608.7/3867.5MB
           Init: systemd runlevel: 5 Gcc sys: 7.3.0
           Client: Shell (bash 4.4.191) inxi: 2.3.56

https://pastebin.com/paLye9zw

------
Na tym dysku są trzy partycje, jedna mała chyba systemowa, to ta, którą Mint montuje, następne dwie widzi Mint, jedna NTFS na której mam cenne dane, trzecia applowska, która kiedyś była a została zlikwidowana a miejsce po niej przypisane zostało dla tej NTFS, soft do partycjonowania z Windows tak właśnie tą partycję widzi (czyli widzi tylko dwie a nie trzy partycje) i nie wiem czemu Mint widzi ja po staremu (trzy partycje) jeśli trzecia applowska została już zlikwidowana, to tylko dowodzi że tablica partycji na tym dysku będzie schrzaniona i każdy progs widzi co innego :-/, albo te progsy są do bani. Nie mam już Applowskiego Maca i nie jestem w stanie sprawdzić jak widzi ją Mac a jestem ciekaw i chyba podskoczę do kumpla :-) ...ech znów powód żeby coś wypić  :P

Offline kris777

• Miętowy krzew
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2018, 15:26:13 pm »
Pewnie przydało by się też konkretne info o partycjach z terminala :
sudo fdisk -l i np.
df -h Ciekawe czy program gparted poradzi sobie z np. likwidacją tej partycji applowskiej lub jej pozostałościami ... jeśli nie masz go zainstalowanego to:
sudo apt install gpartedMożna także program gparted w wersji live nagrać na. pendrive i uruchomić jak live CD ( np jeśli nie da się partycjonować używanego wolumenu przez system )
A także info z podpiętych urządzeń USB / HDD
lsusbJeśli zidentyfikujesz dysk komendą fdisk -l  możesz spróbować zamontować w/w np. sdb1  w /mnt
sudo mount /dev/sdb1 /mntwięcej:
https://askubuntu.com/questions/318987/ubuntu-doesnt-see-external-usb-hard-disk
Oficjalne wiki ubuntu : Mount/USB
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2018, 16:10:32 pm wysłana przez kris777 »

Offline onlinemaster

• Miętowa sadzonka
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2018, 17:27:02 pm »
Pewnie przydało by się też konkretne info o partycjach z terminala :
sudo fdisk -l i np.
df -h Ciekawe czy program gparted poradzi sobie z np. likwidacją tej partycji applowskiej lub jej pozostałościami ... jeśli nie masz go zainstalowanego to:
sudo apt install gpartedMożna także program gparted w wersji live nagrać na. pendrive i uruchomić jak live CD ( np jeśli nie da się partycjonować używanego wolumenu przez system )
A także info z podpiętych urządzeń USB / HDD
lsusbJeśli zidentyfikujesz dysk komendą fdisk -l  możesz spróbować zamontować w/w np. sdb1  w /mnt
sudo mount /dev/sdb1 /mntwięcej:
https://askubuntu.com/questions/318987/ubuntu-doesnt-see-external-usb-hard-disk
Oficjalne wiki ubuntu : Mount/USB

Dzięki na razie za pomoc ale chwilowo zapauzujemy z tą robotą, próbowałem jeszcze innego, trzeciego dysku USB i śmiga normalnie, podejrzewam że przyczyną będą same dyski, przywrócę te nie działające do stanów fabrycznych, czyli sformatuję je na niskim poziomie z pod Windowsa, zapodam nowe partycje i obadam czy będzie git, chwilę to potrwa bo nie mam gdzie zrzucić danych ale coś wymyślę.
Odezwę się jak ogarnę. Pozdro

Offline kris777

• Miętowy krzew
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 09, 2018, 10:41:25 am »
przywrócę te nie działające do stanów fabrycznych, czyli sformatuję je na niskim poziomie z pod Windowsa
to linux już Ci nie wystarczy ?  gparted  itp
https://www.tecmint.com/linux-partition-managers/

Offline onlinemaster

• Miętowa sadzonka
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2018, 11:25:44 am »
to linux już Ci nie wystarczy ?  gparted  itp
https://www.tecmint.com/linux-partition-managers/

mam nawet gparted na Mincie ale nie jestem pewien czy obsługuje Low Level Format, za to na windozę mam taki program i wiem że robi to dobrze  :D Lunuxa się nauczę to będę robił wszystko na nim, ale na to trzeba trochę czasu  ;)

Online dedito

• Urząd Porządkowy
  • Miętowy krzew
  • Punkty: 181
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2018, 11:59:26 am »
Po co chcesz robić low level format?

Offline onlinemaster

• Miętowa sadzonka
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 09, 2018, 13:39:32 pm »
Po co chcesz robić low level format?

Żeby doprowadzić dysk do stanu fabrycznego, wyczyścić całkowicie wszystkie partycje, usunąć uszkodzone sektory z użycia, usprawnić i przyspieszyć dysk

Online dedito

• Urząd Porządkowy
  • Miętowy krzew
  • Punkty: 181
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2018, 13:45:22 pm »
Hmm nigdzie nie pisałeś, że masz uszkodzone sektory.
Jeżeli te dyski działają pod Windows a pod Mintem nie chcą to raczej nie uszkodzonych sektorach jest problem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2018, 13:47:36 pm wysłana przez dedito »

Offline kris777

• Miętowy krzew