Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki JBL TUNE 500 BT. Słaba jakość dźwięku.
#1
0
Mam adapter LogiLink BT0037 i słuchawki JBL TUNE 500 BT

Z parowaniem nie było problemu. Blueman dał radę ale...

Pierwsze ale
Domyślnie działały tylko słuchawki jako urządzenie do odtwarzania dźwieku. Znaczy słychać było dźwięk w słuchawkach ale mikrofon jakby był niedostępny.

Tu pomogła zmiana w ustawieniach pavucontrol.
Trzeba wskazać jakie konkretne urządzenie ma być na wejściu. A dla Skype w sekcji nagrywanie ma być Input z JBL TUNE500BT

Tak jak na screenie
[Obrazek: AG3bQxCl.png]

Drugie ale...

Jakość dźwięku jest raczej słaba i... Co tu kryć. Słabsze (niby) słuchawki przewodowe dają lepszy efekt
Odpowiedz
#2
0
Wydzielono z https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...&pid=12220
Proszę nie podpinać się pod cudze wątki tylko zakładać własne.
Proszę też stosować zasadę 1wątek = 1 problem
Odpowiedz
#3
1
Better response on post RE: [oddzielony] Asus USB-BT400 nie paruje się ze słuchawkamiMasz prawdopodobnie profil headset i stąd słabsza jakość dźwięku.
Odpowiedz
#4
0
(21-04-2021, 11:36)dedito napisał(a): Masz prawdopodobnie profil headset i stąd słabsza jakość dźwięku.

Zmieniłem w ustawieniach połączenia Blueman profil na Odtwarzanie wysokiej dokładności A2DP i...Jest znacząca poprawa. Wręcz niebo a ziemia Smile

Ale w tym profilu mikrofon nie działa.

Czy tak ma być?... Coś za coś?

Czy jeszcze próbować innych opcji połączenia?

Pozdr
M
Odpowiedz
#5
0
Tak to jest, że albo headset i niska jakość, albo wysoka jakość ale bez mikrofonu.
Ja przy najmniej nie znam opcji aby mieć wysoką jakość dźwięku i działający mikrofon jednocześnie poprzez BT.
Odpowiedz
#6
0
(21-04-2021, 12:09)dedito napisał(a): Tak to jest, że albo headset i niska jakość, albo wysoka jakość ale bez mikrofonu.

Ok... Przyjąłem do wiadomości.Jeszcze raz dzięki za poradę.

Jakbym odkrył coś co wnosi jakieś nowe możliwości to dam znak.
Odpowiedz
#7
0
Tu masz wskazówki https://unix.stackexchange.com/questions...th-headset
Piszą, że niby Linux, a konkretnie pulsaudio nie obsługują takiego profilu, ale można to uzyskać za pomocą pipewire.
Cytat:You might be able to do this with PipeWire instead of PulseAudio.

Comment from Ric @tornado99:

On arch-based distros:

uninstall pulseaudio-bluetooth
force uninstall just pulseaudio without removing any dependencies, so sudo -Rdd pulseaudio
install pipewire and pipewire-pulse
edit /etc/pipewire/media-session.d/bluez-monitor.conf to allow mSBC
make sure you are running kernel 5.8+
check it works i.e. select HSP profile, and then you can use headphones+mic on your device with reasonable-sounding audio (16kHz)
if you get silence, you need to switch to a Realtek RTL8761B-based USB receiver. these are very cheap (mine was branded Maxesla Bluetooth 5.0)
install firmware file for RTL... (just do a web search)
enjoy!
W przypadku Minta usuwanie pulsaudio może skończyć się uwaleniem systemu, więc migawka systemu wysoce zalecana.
Ja mam w sumie z moim headsetem inny problem, bo nie umię aktywować mikrofonu, więc sam chętnie przetestuję ten pipewire w wolnej chwili.
Odpowiedz
#8
0
A... Aby było jaśniej dla innych.
Ja tu działam na Debianie z Cynamonem ale w sumie to chyba nie jest jakaś istotna różnica i userom Minta też się może to przydać.

Sprawdziłem sobie jeszcze czy jest różnica jak się zmieni środowisko np. na GNOME.

I... Może tylko łatwiej zmienić profil.
Odpowiedz
#9
0
Jak Debian to tak trochę nie pasuje do tego działu.
Przenoszę do działu LMDE bo tam to bardziej pasuje.
Odpowiedz
#10
0
Kombinowanie z profilami dźwiękowymi w ustawieniach komputera doprowadziło do tego, że wspomniane słuchawki przestały mi się łączyć z telefonem.

Czy to możliwe, że taki sprzęt zapamiętuje parametry ostatniego połączenia?
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości