Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux Mint 21 vanessa- gadu-gadu na wine
#11
0
Opisz dokładnie co zrobiłeś.
Odpowiedz
#12
0
Wpisałem te komendę /home/nazwa_użytkownika/Pobrane/GG/gg w z tym ,że podałem swoją nazwę .Kliknąłem enter pojawiły się jakieś komunikaty i tyle. Zamknąłem terminal ale ikony od gg nigdzie nie widzę.
Odpowiedz
#13
0
Tak jak pisałem wcześniej utwórz nową ikonę w Menu głównym (nie wykonuj tego polecenia w terminalu):

Kliknij prawym klawiszem myszy na ikonę Menu.
Wybierz "Edytuj menu".
Wybierz dział "Internet" a następnie "Nowy element".
Wpisz dowolną nazwę nowego aktywatora.
W rubryce "Polecenie" wpisz /home/nazwa_użytkownika/Pobrane/GG/gg
Odpowiedz
#14
0
Nie wiem ale nie działa mi to albo zle cos robię. A jest szansa na instalację Kadu? Pobrałem https://forum.linuxmint.pl/archive/index...-1077.html. Instaluję w podanej kolejności. Pyrz instalacji ostatniej paczki mam błąd chyba ,że nie spełnia zależności. Czy coś podobnego.
Odpowiedz
#15
0
Używasz LM 21 Cinnamon czy Mate?
Odpowiedz
#16
0
Mam Mate
Odpowiedz
#17
0
Jeżeli jest jakiś problem z uprawnieniami plików to po umieszczeniu katalogu GG w katalogu Pobrane trzeba wykonać polecenie w terminalu które uczyni pliki w GG wykonywalnymi:

Kod:
chmod +x ~/Pobrane/GG/*

Następnie można utworzyć ikonę/aktywator w menu głównym tak jak opisałem powyżej.

Przetestowałem w LM 21 Mate i wszystko działa.
Odpowiedz
#18
0
Nic to nie dało. Wpisałem chmod +x ~/Pobrane/GG/*. Pózniej to home/......../Pobrane/GG/gg i uruchomiło mi gg ale ikony brak.
Odpowiedz
#19
0
(13-06-2023, 13:50)elektronik74 napisał(a): Pózniej to home/......../Pobrane/GG/gg  i uruchomiło mi gg ale ikony brak.

Czyli nadal wykonujesz to polecenie w terminalu zamiast utworzyć ikonę w menu głównym? Big Grin
Odpowiedz
#20
0
O k..... faktycznie Smile

Dodano po pewnym czasie:
Dodało mi w menu sama nazwę Gadu-gadu bez ikony i nie uruchamia sie gg.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości