Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 892
» Najnowszy użytkownik: Andrzej W
» Wątków na forum: 2 438
» Postów na forum: 17 385

Pełne statystyki

Ostatnie wątki
mati75
Pomoc W skonfigurowaniu s...

Forum: Software
Ostatni post: mati75
Wczoraj, 20:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 65
Odinstakował mi się dźwię...

Forum: Sprzęt i sterowniki
Ostatni post: jupitupi
Wczoraj, 18:38
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 44
brak dźwięku

Forum: Sprzęt i sterowniki
Ostatni post: romserski
07-05-2024, 23:28
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 154
Dysk 2 TB - jaki podział ...

Forum: Instalacja i uruchamianie
Ostatni post: cerberus
07-05-2024, 22:56
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1 848
Xan666
Problem z bootowaniem

Forum: Instalacja i uruchamianie
Ostatni post: Xan666
07-05-2024, 21:23
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 351
mati75
[Szukam] Menedżer baterii...

Forum: Software
Ostatni post: mati75
07-05-2024, 09:05
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 141
Xan666
Latitude 5410 i Mint 21.3...

Forum: Instalacja i uruchamianie
Ostatni post: Xan666
07-05-2024, 02:59
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 120
Xan666
Heroic Game Launcher - ja...

Forum: Multimedia
Ostatni post: Xan666
06-05-2024, 21:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
dedito
Drukarka nie drukuje z po...

Forum: Sprzęt i sterowniki
Ostatni post: dedito
03-05-2024, 19:16
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 86
dedito
Wine a program i3 iridium

Forum: Gry i wine
Ostatni post: dedito
22-04-2024, 19:55
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 285

 
  Brak internetu
Napisane przez: Gość - 24-02-2019, 00:27 - Forum: System - Odpowiedzi (1)

Witam 
Brak połączenia z internetem przez wszystkie możliwe sposoby ,po kablu, wifi, hot śpicie z komórki .Nic się nie dzieje,ale pokazuje że połączenie jest.Co to za diabeł?


  Mam problem z wykonaniem pliku binarnego, napisanego w C++, w QT5
Napisane przez: Gość - 23-02-2019, 20:27 - Forum: Programowanie - Odpowiedzi (1)

Witam wszystkich.
Od dłuższego czasu mam problem z wykonaniem programów, które piszę w C++ w oparciu o QT5. Znaczy problem polega na tym, że sam przebieg kompilacji (wszystkie informacje, które się pojawiają w terminalu) jest całkowicie dobry. Tylko w momencie, kiedy mam już gotową binarkę, gotową aplikację okienkową, to przy próbie otworzenia jej (po wcześniej nadaniu wykonywalności temu plikowi, oczywiście) pojawia mi się następujący komunikat, który zamieściłem w załączniku, ze zdjęciem/printscreenem tego komunikatu. Próbowałem na wszelki możliwy sposób dociec o co chodzi, no ale po prostu nie mogę. Bardzo Was proszę o pomoc.

PS: Właśnie probówałem dodać zdjęcie z tym printscreenem, ale nie chce mi dodać. Nie wiem, jak mam dodać załącznik.
PS2: W tym komunikacie, który mi się wyświetla, o którym pisałem, jest, że "nie można wyświetlić [tu podana ścieżka to mojego pliku wykonywalnego]. Brak zainstalowanego programu obsługującego pliki Kod obiektowy"

PS3: ok. już wiem jak załączyć grafikę/ten printscreen. Oto on: [Obrazek: sNVByy7l.png]


  Szukam ludzi do wspólnej gry
Napisane przez: Gość - 23-02-2019, 13:59 - Forum: Gry i wine - Odpowiedzi (2)

Witam wszystkich Smile

Przede wszystkim mam nadzieję, że wybrałem dobry wątek do tego posta - jeżeli nie to z góry przepraszam.

Chciałbym zaprosić chętnych do wspólnego grania w gry kooperacyjne i multiplayer/online. Wiem, że granie na linuxie to temat raczej niszowy i mamy ograniczoną liczbę tytułów, jednakże sadzę, iż jest ich wystarczająco i na pewno znajdziemy wspólnie jakiś tytuł do zabawy. Szukam osób, które mają ochotę  wspólnie spędzić czas podczas grania, nie zrażają się występującymi po drodze problemami, a także mają ochotę wymienić się doświadczeniem odnośnie grania na linuxie. Jeżeli znajdą się takie osoby to zapraszam do kontaktu Smile.

Pozdrawiam
EdisoN


Photo Google Chrome - problem z zapisanymi hasłami
Napisane przez: Gość - 22-02-2019, 16:55 - Forum: Inne - Odpowiedzi (2)

Witam,

Posiadam zainstalowanego M.19.1 i często korzystam z google chrome. Jestem zalogowany na koncie, którym są zapisane hasła. Za każdym razem, jak uruchomię przeglądarkę, muszę czekać od kilku sec, czasami do kilku minut zanim pojawią się hasła do stron.  Pod windą ( w dualboot ) hasła dostępne są od ręki. Ustawienia związane z hasłami  wyglądają tak:



[Obrazek: da033a2014b54e31med.png]

Proszę o pomoc. Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie, czy istnieje możliwość automatycznego przeniesienia - przekopiowania haseł do firefox'a ? Historia, ciasteczka, zakładki się przekopiowały, ale hasła niestety nie Sad


  Podział partycji na dyskach SSD i HDD
Napisane przez: Gość - 21-02-2019, 11:52 - Forum: Przedszkole Linuksa - Odpowiedzi (4)

Witam. Posiadam laptopa z 2 dyskami SSD 500 GB i HDD 1 TB. Jak sensownie je podzielić żeby maksymalnie wykorzystać potencjał Minta 19.1?


  Problem z instalacją LinuxMINT 19.1
Napisane przez: Gość - 20-02-2019, 21:46 - Forum: Instalacja i uruchamianie - Odpowiedzi (7)

Witam wszystkich.

Przychodzę z dziwnym problemem. Jestem fanem Minta i na wszystkich kompach mam postawione jego różne wersje. Na laptopie obecnie posiadam Minta 17.3 32bit ale, że potrzebuję wersji 64bit postanowiłem postawić najnowszego 19.1. I tu się zaczyna problem. Pobierałem ISO z różnych źródeł próbowałem bootować z CD/USB i w ogóle nie chce ruszyć instalacja. Botowanie przez USB, próbowałem rozpakowywać bezpośrednio iso na USB oraz przez UNetbootin na różnych pendrivach i gniazdach w laptopie - nic. Nawet próbowałem na różnych komputerach zarówno z BIOSem jak i EFI - nic. Przy próbie zbootowania z UNetebootin wyrzuca jedynie:

Kod:
line 49 cant open /dev/sr0
Próbowałem również bootować przez CDROM - nic. Czarny ekran, który trwa wieczność.
Instalując w ten sposób nigdy nie miałem problemu owszem zdarzało się, że obraz był źle ściągnięty i w trakcie instalacji zawieszał się ale takich przygód jeszcze nie miałem? Czy wszyscy mają podobny problem czy u mnie jest coś nie tak ale na 3 różnych maszynach? Dodgy


  Tryb Mobilny Forum na PC
Napisane przez: Gość - 20-02-2019, 13:43 - Forum: Inne - Odpowiedzi (6)

Hej jak wyłączyć tryb mobliny forum?


  Nauka edytora VIM
Napisane przez: ulvhedin - 20-02-2019, 13:00 - Forum: Poradniki i najczęściej zadawane pytania - Brak odpowiedzi

Świetny "poradnik" dla VIM w dość niecodziennej formie.
Nauka VIMa zawsze sie przyda. Idealny dla dzieci i dorosłych[Obrazek: cheesy.gif]

Jak się mama/tata/żona/mąż zapyta co robicie - to pamiętajcie - WY NIE GRACIE TYLKO UCZYCIE SIĘ BARDZO ZAAWANSOWANEGO NARZĘDZIA!!

http://vim-adventures.com/

:-)


  Jak wyszukać pliki? [mlocate]
Napisane przez: ulvhedin - 20-02-2019, 12:56 - Forum: Poradniki i najczęściej zadawane pytania - Brak odpowiedzi

1. Czym jest mlocate?
mlocate jest nową implementacją locate, narzędzia do znajdowania plików gdziekolwiek w systemie plików, na podstawie ich nazwy, używając określonych wzorców czy wyrażeń regularnych. W odróżnieniu od narzędzi takich jak find, locate do wyszukiwania używa uprzednio stworzonej bazy danych, pozwalając, aby zapytania były wykonywane dużo szybciej.

2. Instalacja

Kod:
sudo apt-get install mlocate

Aktualizacje bazy zawierającej informacje o plikach i katalogach przeprowadzamy tak:
Kod:
sudo updatedb

Stan takiej bazy możemy zweryfikować tak:
Kod:
locate -S

Przykład powyższego polecenia:
Kod:
╭─Ulvhedin@localhost  ~  
╰─$ locate -S
Baza danych /var/lib/mlocate/mlocate.db:
    36061 katalogów
    341330 plików
    18644343 bajty w nazwach plików
    8075095 bajtów użytych do przechowywania bazy danych

3. Przykłady użycia

Kod:
locate -i "*.jpg"      - wyszuka w bazie wszystkie pliki z rozszerzeniem jpg (wielkość liter w nazwach będzie ignorowana)
locate -i "home**.jpg" - wyszuka wszystkie pliki z rozszerzeniem jpg (wielkość liter w nazwach będzie ignorowana) w katalogach użytkowników systemu
locate -c "*.avi"      - wyszuka wszystkie pliki z rozszerzeniem avi, ale wynikiem będzię tylko ich liczba
locate "*.oc" "*.avi"  - wyszuka wszystkie pliki z rozszerzeniami avi i oc
locate -n 20 "*.hml"   - wyszuka wszystkie pliki z rozszerzeniem html, ale pokaże tylko 20 wyników


  Jak odzyskać pliki z zaszyfrowanego katalogu użytkownika?
Napisane przez: ulvhedin - 20-02-2019, 12:44 - Forum: Poradniki i najczęściej zadawane pytania - Brak odpowiedzi

Podczas instalacji systemu istenieje możliwość zaszyfrowania plików użytkownika. W praktyce nie następuje tu zaszyfrowanie całej partycji tylko konkretnego katalogu (dokładnie jeden) oraz plików znajdujących się w nim. Całość odbywa się przy pomocy narzędzia EcryptFS.

W przypadku padu systemu wiele osób się zastanawia jak odzyskać taki zaszyfrowany katalog i dane. Oto procedura:
1. Odpalamy LiveCD i bootujemy system.
2. Chrootujemy się do naszego problematycznego filesystemu (przyjmuję, że partycja systemu to /dev/sda1 - jeśli nie jesteśmy pewni, ustalamy ją za pomocą narzędzia fdisk lub gparted):

Kod:
sudo mount /dev/sda1 /mnt
sudo mount -o bind /dev /mnt/dev
sudo mount -o bind /dev/shm /mnt/dev/shm
sudo mount -o bind /proc /mnt/proc
sudo mount -o bind /sys /mnt/sys
sudo chroot /mnt
2. Przelączamy kontekst na użytkownika, którego pliki chcemy udzyskać (w przykładzie użytkownik w systemie to user):
Kod:
su - user
3. Montujemy zaszyfrowany katalog (pełny listing operacji):
Kod:
user@mint ~ $ ecryptfs-mount-private
Enter your login passphrase:
Inserted auth tok with sig [afb26cd036c739e6] into the user session keyring

INFO: Your private directory has been mounted.
INFO: To see this change in your current shell:
  cd /home/user
user@mint ~ $ cd ..;cd user;ls -l
total 32
drwxr-xr-x 2 user user 4096 wrz  1 16:13 Dokumenty
drwxr-xr-x 2 user user 4096 wrz  1 16:13 Muzyka
drwxr-xr-x 2 user user 4096 wrz  1 16:13 Obrazy
drwxr-xr-x 2 user user 4096 wrz  1 16:13 Pobrane
drwxr-xr-x 2 user user 4096 wrz  1 16:13 Publiczny
drwxr-xr-x 2 user user 4096 wrz  1 16:13 Pulpit
drwxr-xr-x 2 user user 4096 wrz  1 16:13 Szablony
drwxr-xr-x 2 user user 4096 wrz  1 16:13 Wideo

W ten sposób otrzymaliśmy odszyfrowaną zawartość katalogu użytkownika.
Kolejnym krokiem jest skopiowanie danych na jakiś dysk lub pendrive:

Z poziomu LiveCD uruchamiamy Manager Plików - Caja - na prawach roota.
Kod:
sudo caja

Po podłączeniu dysku/pendrive można skopiować pliki. Znajdują się oczywiście w katalogu:
Kod:
/mnt/home/user

To na tyle - powodzenia!