Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 893
» Najnowszy użytkownik: perfektmoto
» Wątków na forum: 2 438
» Postów na forum: 17 385

Pełne statystyki

Ostatnie wątki
mati75
Pomoc W skonfigurowaniu s...

Forum: Software
Ostatni post: mati75
Wczoraj, 20:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 71
Odinstakował mi się dźwię...

Forum: Sprzęt i sterowniki
Ostatni post: jupitupi
Wczoraj, 18:38
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 47
brak dźwięku

Forum: Sprzęt i sterowniki
Ostatni post: romserski
07-05-2024, 23:28
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 164
Dysk 2 TB - jaki podział ...

Forum: Instalacja i uruchamianie
Ostatni post: cerberus
07-05-2024, 22:56
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1 858
Xan666
Problem z bootowaniem

Forum: Instalacja i uruchamianie
Ostatni post: Xan666
07-05-2024, 21:23
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 356
mati75
[Szukam] Menedżer baterii...

Forum: Software
Ostatni post: mati75
07-05-2024, 09:05
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 146
Xan666
Latitude 5410 i Mint 21.3...

Forum: Instalacja i uruchamianie
Ostatni post: Xan666
07-05-2024, 02:59
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 125
Xan666
Heroic Game Launcher - ja...

Forum: Multimedia
Ostatni post: Xan666
06-05-2024, 21:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 46
dedito
Drukarka nie drukuje z po...

Forum: Sprzęt i sterowniki
Ostatni post: dedito
03-05-2024, 19:16
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 90
dedito
Wine a program i3 iridium

Forum: Gry i wine
Ostatni post: dedito
22-04-2024, 19:55
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 288

 
  Linux Mint 19.1 problem z YouTube w Chrome?
Napisane przez: Gość - 19-02-2019, 21:20 - Forum: Multimedia - Odpowiedzi (11)

Witam, po kilkunastu latach postanowiłem wrócić do Linux'a i jestem bardzo ale to bardzo miło zaskoczony gdyby nie jeden problem:
a mianowicie podczas oglądania YT w Google Chrome powyżej jakości 720p dzieją się cuda... dźwięk nie jest synchronizowany z wideo, zacina się system, ładowanie filmu co parę sekund...
Próbowałem już wszystkiego co wyklinałem w internecie i niestety nic nie pomaga dzieje się zarówno tak na grafice Intel oraz jak przełączę na grafikę Nvidia.
Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?


  Nie można uruchomić cinnamon-session-cinnamon
Napisane przez: jacro - 19-02-2019, 19:34 - Forum: Desktop i menadżery okien - Odpowiedzi (1)

Jeśli komuś wysypie się cynnamon i pojawi się taki ekran: unable to launch "cinnamon-session-cinnamon" X session [...]
Dla mnie metodą okazało się uratowanie systemu z dowolnego CD/USB LIVE. Jestem przekonany że podniesiemy i uratujemy tak każdy linux bez utraty danych!!!

Zastosowałem zmodyfikowaną metodę opisaną https://www.fastpc.pl/thread-2992.html przez WebNuLL.

U mnie to wyszło tak:

Kod:
#Następnie otwieramy folder /mnt lub /media i szukamy partycji:
u mnie było tak:#

/media/mint/32767497-802f-4c2c-a970-3f8a03f6c454
/media/mint/32767497-802f-4c2c-a970-3f8a03f6c454/boot
/media/mint/32767497-802f-4c2c-a970-3f8a03f6c454/etc
/media/mint/32767497-802f-4c2c-a970-3f8a03f6c454/home



#Kopiujemy ścieżki gdzie znaleźliśmy zawartość podmontowanych partycji ( np. /mnt/sda1 ) i po kolei sprawdzamy do jakich partycji należą wpisując:

z kartki; u mnie było tak:#

mint@mint ~ $ df -h |grep /media/mint/32767497-802f-4c2c-a970-3f8a03f6c454

/dev/sdb5       446G   62G  362G  15% /media/mint/32767497-802f-4c2c-a970-3f8a03f6c454


#Teraz odmontuj wszystkie partycje za pomocą graficznego narzędzia lub zrób umount #punkt montowania#. Wykonaj:
u mnie brakowało sudo na początku aby ze mną gadał#

mint@mint ~ $ sudo mount /dev/sdb5 /mnt/linux
mint@mint ~ $ sudo mount /dev/sdb5 /mnt/linux/boot
mint@mint ~ $ sudo mount /dev/sdb5 /mnt/linux/home
mint@mint ~ $ sudo cp /etc/resolv.conf /mnt/linux/etc/resolv.conf
mint@mint ~ $ sudo mount -t proc none /mnt/linux/proc
mint@mint ~ $ sudo mount -o bind /dev /mnt/linux/dev
mint@mint ~ $ sudo mount -o bind /sys /mnt/linux/sys
mint@mint ~ $ sudo mount -o bind /dev/pts /mnt/linux/dev/pts

mint@mint ~ $ sudo mount -o bind /dev/shm /mnt/linux/dev/shm  #TA LINIA KODU JEST POPRAWIONA W STOSUNKU DO ORYGINAŁU#

mint@mint ~ $ sudo mount -o bind /proc/bus/usb /mnt/linux/proc/bus/usb  #TO U MNIE NIE ZADZIAŁAŁO#
mount: mount point /mnt/linux/proc/bus/usb does not exist               #ALE BEZ TEGO TEŻ ODPALIŁ#

mint@mint ~ $ sudo chroot /mnt/linux      #PO TYM POLECENIU NATĄPIŁA ZMIANA Z mint@mint ~ $ NA root@mint / # #

root@mint / # source /etc/profile

root@mint / # apt-get install --reinstall cinnamon    #PO TYM POLECENIU AUTOMATYCZNIE POBIERA PAKIETY I PRZEBUDOWUJE ZALEŻNOŚCI#

root@mint / # reboot                 #PONOWNE URUCHAMIANIE. DŁUGO CZERNY EKRAN POTEM POJAWI SIĘ MYSZKA I POWOLI WSTANĄ OKIENKA:)#


Question Czym jest LMDE?
Napisane przez: dedito - 19-02-2019, 19:24 - Forum: System - Brak odpowiedzi

LMDE jest projektem Linux Mint zapoczątkowanym w 2010 roku o pełnej nazwie "Linux Mint Debian Edition".

[Obrazek: thumb_cinnamon.png]

Głównym celem zespołu Linux Mint jest sprawdzenie, czy jest opłacalna i możliwa kontynuacja rozwijania dystrybucji, gdyby system Ubuntu kiedykolwiek zniknął.
LMDE ma być jak najbardziej zbliżony do Linux Mint, ale bez użycia Ubuntu. Baza pakietów jest dostarczana przez Debiana.

W LMDE nie ma wydań punktowych.
Poprawki błędów i poprawki bezpieczeństwa oraz pakiety podstawowe są takie same jak w Debianie.
Nowo opracowane, przez developerów Minta, składniki trafiają bezpośrednio do LMDE, podczas gdy w standardowej dystrybucji opartej o Ubuntu są one dostępne w kolejnym wydaniu punktowym Linux Mint.

System LMDE bazuje na wydaniu stabilnym Debiana, choć na początku opierał się o gałąź testową Debiana.

Czego można spodziewać się po tej dystrybucji:
  • LMDE jest szybszy i bardziej responsywny od edycji Mint opartej o Ubuntu
  • LMDE wymaga od użytkownika większej wiedzy i doświadczenia w obsłudze systemów GNU/Linux.
  • LMDE jest mniej przyjazny dla użytkownika i nie ma tyle samo narzędzi graficznych co w edycji opartej o Ubuntu.
  • LMDE jest w 100% zgodny z Debianem, przez co możemy korzystać z dobrodziejstw tego systemu, a nawet przerobić swojego LMDE w pełnoprawną edycję Debiana
  • LMDE nie jest zgodne z dystrybucjami Ubuntu.
Obecne wydanie to "LMDE 4 Debbie", które zostało wydane razem ze środowiskiem graficznym Cinnamon dla platform opartych o procesory 32 i 64 bit Intel/AMD
Wymagania systemowe:
  • 1GB RAM (2GB zalecane).
  • 15GB przestrzeni dyskowej (20GB zalecane).
  • 1024×768 rozdzielczość ekranu (przy niższych, wciśnij ALT aby przesuwać pulpit myszką jeśli okna nie mieszczą się na ekranie).
Informacje:
  • Obraz 64-bit może być uruchamiany w trybie BIOS lub UEFI.
  • Obraz 32-bit może być uruchamiany tylko w trybie BIOS.
  • Obraz 64-bit jest zalecany do nowych komputerów (przeważnie są to komputery sprzedawane od 2007 z procesorami 64-bit).
Odnośniki do stron:
Strona pobierania: https://linuxmint.com/download_lmde.php
Strona na wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Linux_Mint#LMDE
Wpis na blogu Linux Mint dotyczący wydania LMDE 4 "Debbie": https://blog.linuxmint.com/?p=3867
Informacje na temat wydania LMDE 4: https://linuxmint.com/rel_debbie.php

P.S.
Prośba o dopisywanie się do historii zmian.

Historia zmian:
06-01-2021 dedito, aktualizacja do nowej wersji LMDE 4.
11-01-2021 dedito: poprawka daty powstania LMDE.


  Czym jest Linux Mint?
Napisane przez: dedito - 19-02-2019, 19:24 - Forum: System - Brak odpowiedzi

Linux Mint jest dystrybucją GNU/Linux opartą o Ubuntu LTS, zapoczątkowaną w 2006 roku przez Clément Lefèbvre.

[Obrazek: thumb_c1.png]

Głównym celem zespołu tworzącego Linux Mint jest dostarczenie nowoczesnego, eleganckiego i komfortowego w użyciu systemu, który jest jednocześnie potężny i łatwy w użyciu.
Dzięki temu, że jest łatwy w użyciu, Linux Mint jest dystrybucją bardzo popularną wśród początkujących użytkowników dystrybucji GNU/Linux.

Głównymi powodami dzięki którym Linux Mint odniósł sukces:
  • Jest funkcjonalny zaraz po uruchomieniu z pełnym wsparciem dla multimediów i jest ekstremalnie prosty w użyciu.
  • Jest za darmo i ma otwarty kod źródłowy.
  • Ma sporą społeczność użytkowników. Zachęcamy użytkowników do przesyłania opinii do projektu, aby ich pomysły mogły zostać wykorzystane do ulepszenia Linux Mint. Oparty na Debianie i Ubuntu, zapewnia około 30 000 pakietów i jednego z najlepszych menedżerów oprogramowania.
  • Jest bezpieczny i niezawodny. Dzięki konserwatywnemu podejściu do aktualizacji oprogramowania, unikalnemu Menadżerowi Aktualizacji i solidności architektury Linuksa, Linux Mint wymaga bardzo niewielkiej konserwacji (bez regresji, bez antywirusa, bez oprogramowania antyszpiegowskiego ... itd.).

Wydania
WERSJANAZWA KODOWADATA WYDANIABAZA PAKIETÓWSTATUS
18Sarah30 czerwca 2016Ubuntu 16.04 LTS (Xenial Xerus)EOL. Zakończono wsparcie w kwietniu 2021 roku.
18.1Serena16 grudnia 2016Ubuntu 16.04 LTS (Xenial Xerus)EOL. Zakończono wsparcie w kwietniu 2021 roku.
18.2Sonya2 lipca 2017Ubuntu 16.04 LTS (Xenial Xerus)EOL. Zakończono wsparcie w kwietniu 2021 roku.
18.3Sylvia27 listopada 2017Ubuntu 16.04 LTS (Xenial Xerus)EOL. Zakończono wsparcie w kwietniu 2021 roku.
19Tara29 czerwca 2018 Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver)EOL. Zakończono wsparcie w maju 2023 roku.
19.1Tessa19 grudnia 2018 Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver)EOL. Zakończono wsparcie w maju 2023 roku.
19.2Tina2 sierpnia 2019Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver)EOL. Zakończono wsparcie w maju 2023 roku.
19.3Tricia18 grudnia 2019Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver)EOL. Zakończono wsparcie w maju 2023 roku.
20Ulyana27 czerwca 2020Ubuntu 20.04 LTS (Focal Fossa)Wydanie z wydłużonym okresem wsparcia (LTS), wsparcie do kwietnia 2025 roku.
20.1Ulyssa8 stycznia 2021Ubuntu 20.04 LTS (Focal Fossa)Wydanie z wydłużonym okresem wsparcia (LTS), wsparcie do kwietnia 2025 roku.
20.2Uma8 lipca 2021Ubuntu 20.04 LTS (Focal Fossa)Wydanie z wydłużonym okresem wsparcia (LTS), wsparcie do kwietnia 2025 roku.
20.3Una7 stycznia 2022 Ubuntu 20.04 LTS (Focal Fossa)Wydanie z wydłużonym okresem wsparcia (LTS), wsparcie do kwietnia 2025 roku.
21Vanessa31 lipca 2022Ubuntu 22.04 LTS (Jammy Jellyfish)Wydanie z wydłużonym okresem wsparcia (LTS), wsparcie do kwietnia 2027 roku.
21.1Vera20 grudzień 2022Ubuntu 22.04 LTS (Jammy Jellyfish)Wydanie z wydłużonym okresem wsparcia (LTS), wsparcie do kwietnia 2027 roku.
21.2Victoria16 lipca 2023Ubuntu 22.04 LTS (Jammy Jellyfish)Wydanie z wydłużonym okresem wsparcia (LTS), wsparcie do kwietnia 2027 roku.
21.3Virginia10 stycznia 2024Ubuntu 22.04 LTS (Jammy Jellyfish)Wydanie z wydłużonym okresem wsparcia (LTS), wsparcie do kwietnia 2027 roku.

Odnośniki do stron:
Strona poradnika instalacji oficjalna: https://linuxmint-installation-guide.rea...en/latest/
Strona poradnika instalacji na naszym forum: https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=90
Strona pobierania: https://www.linuxmint.com/download_all.php
Strona ze zrzutami: https://www.linuxmint.com/screenshots.php
Strona z opisem: https://www.linuxmint.com/about.php
Strona na wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Linux_Mint https://pl.wikipedia.org/wiki/Linux_Mint
Strona na distrowatch: https://distrowatch.com/table.php?distribution=mint

P.S.
Prośba o dopisywanie się do historii zmian.

Historia zmian:
19-01-2021 Dedito: Utworzenie posta.
07-05-2021 Dedito: EOL 18.x
17-09-2021 Dedito: Dodanie do tabeli 20.2
23-05-2022 Dedito: Dodanie do tabeli 20.3
06-12-2022 Dedito: Dodanie do tabeli 21
27-06-2023 Dedito: Dodanie do tabeli 21.1 i EOL wersji 19.x
18-02-2024 Dedito: Dodanie 21.2 i 21.3


  Discord
Napisane przez: Gość - 19-02-2019, 14:35 - Forum: Off topic - Odpowiedzi (1)

Witam ponieważ że jestem człowiekiem bez życia i cały czas siedze na komputerze (dopuki działa) zapraszam was na mój serwer discord związany z Linuxem,Windowsem i tak dalej serwer stworzyłem po to by ułatwić sprawe i szybko pisać Big Grin Chyba że już macie serwer Discord to jak coś to sory wielkie. Blush

Serwer nie jest stworzony tylko dla tego forum ale wogóle dla wszystkich ludzi którzy są powiązani z Linuxem i innymi systemami operacyjnymi  


Pozdrawiam  Wink Wink Big Grin Blush

Link wygasł.


  Sterowniki do NVIDIA GEFORCE
Napisane przez: Gość - 18-02-2019, 21:12 - Forum: Sprzęt i sterowniki - Odpowiedzi (8)

Witam posiadam kartę graficzną NVIDIA GEFORCE 6200 256MB i mam system Linux Mint 19 i za luja nie mogę zainstalować sterowników.

Może ktoś mi powiedzieć krok po kroku jak to zrobić najłatwiej bo jestem nowy na Linux Mint i wogóle na całym systemie Linux.

MÓJ PC:
Pentium 4 2.80 Ghz
Nvidia Geforce 6200 256MB
2GB RAM
160 GB DYSK
Jak komuś jest to potrzebne. Smile


  Problem z instalacją HP Color LaserJet Pro MFP M176n
Napisane przez: Karpiu - 18-02-2019, 01:43 - Forum: Sprzęt i sterowniki - Odpowiedzi (7)

Witam wszystkich bardzo serdecznie  Smile  jeśli chodzi o Linuxa to jestem początkujący ale nie boję się wyzwań Smile zainstalowałem Minta 19.1 i mam problem z instalacją kombo drukarki i skanera HP Color LaserJet Pro MFP M176n
Drukarka jest połączona przez sieć i ma iP: 192.168.1.103
Drukarka jest wyszukiwana w programie Drukarki, instaluje się przez hplib(domyślnie zaznaczone jako jedno z 3 możliwych) ale nie drukuje, usunąłem drukarkę i ponownie spróbowałem ją zainstalować ale tym razem zmieniłem na IPP i tutaj zaczęło działać, a nawet pokazuje poziom poszczególnych tonerów.
Przystąpiłem więc do uruchomienia programu: Proste skanowanie i tu niestety jest klapa, program nie widzi skanera, szukałem na internecie ale nic użytecznego dla mnie poza informacją(bardziej sugestią) że trzeba dopisać ręcznie ip do jakiegoś pliku(nie opisano jakiego!) w /etc/sane.d/ powinno rozwiązać problem, przeglądałem wszystkie pliku powiązane z hp ale nie znalazłem tam żadnego miejsca gdzie mógłbym coś wpisać żeby to miało ręce i nogi Sad
Na dodatek teraz przestał też działać program Drukarki:

[Obrazek: 41HDTMIl.png]

jak wciskam połącz, dostaję:

[Obrazek: u6tzJvyl.png]

a następnie połącz, to dostaję błąd:

[Obrazek: 24zBNNGl.png]

googlowanie dało mi niby rozwiązanie problemu przez terminal ale nie działa ono i dostaję komunikat:

[Obrazek: C5ixN3wl.png]

Proszę o jakąś pomoc jak to ogarnąć, od razu zaznaczam że podłączenie przez USB odpada, ze względu na inne komputery(wszystkie Windowsy) w domu, które też korzystają z tej drukarki przez sieć, a do tego drukarka stoi w innym pokoju niż PC


  trzeszczenie dźwięku
Napisane przez: Gość - 18-02-2019, 00:33 - Forum: Sprzęt i sterowniki - Odpowiedzi (5)

Witam wszystkich Serdecznie !!
Jestem tu nowy i mam problem z linuxem bo co jakiś czas zaczyna mi trzeszczeć dźwięk , problem nie ukazuje sie ciąglę ale raz na jakiś czas , co może być przyczyną tego i jakie rozwiązanie może być  ?


  Czyszczenie systemu
Napisane przez: magnus - 17-02-2019, 22:25 - Forum: Poradniki i najczęściej zadawane pytania - Brak odpowiedzi

Ze względu na sposób formatowania twardych dysków i napędów półprzewodnikowych (SSD) Linux Mint bardzo dobrze radzi sobie z fragmentacją pamięci, zwłaszcza jeżeli dana partycja jest przynajmniej w 20% wolna. Dlatego nie stosuje się defragmentacji, tym bardziej że może to doprowadzić do utraty plików.

Czyszczenie systemu nie jest konieczne ponieważ pomięć którą w ten sposób odzyskamy jest niewielka w porównaniu do pojemności współczesnych dysków. Jeżeli to robimy to za pomocą narzędzi istniejących w systemie. Używanie programów takich jak BleachBit nie jest zalecane, ponieważ mogą one usunąć więcej niż tego sobie życzymy. To samo a nawet więcej możemy osiągnąć za pomocą programów które są dobrze zintegrowane z systemem.


Pakiety pozostające po instalacji programów

Możemy się ich pozbyć natychmiast po instalacji programów poleceniem w terminalu:

Kod:
apt clean

Albo poprzez menedżera pakietów Synaptic. W menu programu wybieramy: Ustawienia > Preferences > Pliki. Klikamy na "Wykasuj podręczne archiwum pakietów (cache)".
Poza tym pakiety są usuwane automatycznie po siedmiu dniach albo jeżeli archiwum przekroczy pojemność 500 MB.


Pakiety pozostające po odinstalowaniu programów

Do usunięcia ich także używamy menedżera pakietów Synaptic. W panelu po lewej stronie, na dole, wybieramy "Stan", na górze "Nie zainstalowane (pozostałości po konfiguratorze)". W głównym oknie pokażą się pakiety do skasowania. Klikamy na każdy z nich prawym klawiszem i wybieramy opcję "Zaznacz do całkowitego usunięcia". Dokonujemy usunięcia klikając "Zastosuj" i "Apply".


Miniatury obrazów

Dla każdego obrazu (zdjęcia, wideo, grafiki, dokumentu) wyświetlonego w komputerze tworzone są miniatury wykorzystywane w ikonach i przechowywane w naszym katalogu domowym. Miniatury pozostają nawet po usunięciu obrazu. Domyślnie te archiwum ma pojemność 512 MB i ma tendencję do szybkiego wypełniania się. Dopiero miniatury starsze niż 180 dni są usuwane. Te archiwum możemy w całości usunąć za pomocą polecenia w terminalu:

Kod:
cd ~/.cache && rm -rf thumbnails

Jak tylko wyświetlimy kolejny obraz, nowe archiwum zostanie utworzone.

Tym poleceniem zmienimy czas przetrzymywania miniatur w archiwum. Wartość 180 dni możemy dowolnie zmienić. Żeby nasze archiwum nie miało ograniczenia czasu stosujemy wartość -1.

Cinnamon:

Kod:
gsettings set org.cinnamon.desktop.thumbnail-cache maximum-age 180

MATE:

Kod:
gsettings set org.mate.thumbnail-cache maximum-age 180

Tym poleceniem zmienimy pojemność archiwum. Wartość 512 MB możemy dowolnie zmienić. Żeby nasze archiwum nie miało ograniczenia wielkości stosujemy wartość -1.

Cinnamon:

Kod:
gsettings set org.cinnamon.desktop.thumbnail-cache maximum-size 512

MATE:

Kod:
gsettings set org.mate.thumbnail-cache maximum-size 512

Zawsze możemy sprawdzić jakie parametry ma archiwum za pomocą tego polecenia.
maximum-age oznacza maksymalny wiek.
maximum-size oznacza maksymalną wielkość.

Cinnamon:

Kod:
gsettings list-recursively org.cinnamon.desktop.thumbnail-cache

MATE:

Kod:
gsettings list-recursively org.mate.thumbnail-cache


Migawki systemu

Jeżeli używamy programu Timeshift do tworzenia migawek (kopii) systemu to warto ograniczyć ich ilość do dwóch: Ustawienia > Harmonogram > Określ liczbę migawek.


Zbędne jądra Linuksa

Każde takie jądro i pliki które są niezbędne do jego działania to około 200 MB. Możemy je usunąć za pomocą Menedżera aktualizacji. W menu programu wybieramy: Widok > Jądra Linuksa. Żeby usunąć pojedyncze jądro klikamy na nie i wybieramy "Usuń". Żeby usunąć kilka naraz korzystamy z opcji "Usuń jądra". Następnie restartujemy komputer.
Możemy także wybrać opcję która ogranicza ilość jąder do dwóch: Edycja > Właściwości > Automatyzacja > Automatyczne utrzymanie > Usuwaj przestarzałe jądra i zależności.


Przeglądarka

Każdą przeglądarkę można tak ustawić że podczas jej zamykania będzie usuwana historia naszej działalności w sieci.
W programie Firefox wybieramy: Menu > Preferencje > Prywatność i bezpieczeństwo > Historia > Program Firefox: będzie używał ustawień użytkownika. Zaznaczamy: "Czyszczenie historii podczas zamykania przeglądarki Firefox". Wchodzimy w "Ustawienia" gdzie możemy wybrać wszystkie pozycje. Jeśli to zrobimy niektóre strony mogą nie pamiętać naszych preferencji.


Kosz

Opróżnienie kosza może uwolnić nam sporo pamięci. Możemy także ustawić czas po którym pliki zalegające w koszu będą automatycznie usuwane po każdym logowaniu. W tym celu instalujemy program o nazwie trash-cli za pomocą Menedżera oprogramowania.

Następnie otwieramy aplikację Programy startowe (Xfce: Sesja i uruchamianie > Uruchamiane programy).
Dodajemy nowy program startowy (Cinnamon: + > Polecenie użytkownika).
Nazwa dowolna. W rubryce "Polecenie" wpisujemy: trash-empty 30
Możemy dowolnie zmieniać liczbę 30 oznaczającą ilość dni po których pliki w koszu będą automatycznie usunięte.


  SOLVED - oznaczenie wątku jako rozwiązanego
Napisane przez: yahoob3 - 17-02-2019, 15:16 - Forum: Poradniki i najczęściej zadawane pytania - Brak odpowiedzi

UWAGA! Czasowo użytkownicy forum nie mogą ustawiać SOLVED po czasie 60 minut od ostatniej edycji.
Po tym czasie używajcie przycisku Zgłoś i wybierz Oznacz wątek jako rozwiązany


Jako, że mamy trochę nowości na forum, poniżej przedstawiam sposób na oznaczenie wątku (problemu) jako rozwiązanego.

Jeśli uznasz, że problem został rozwiązany edytuj pierwszy post w wątku (Pełna edycja) i zmień prefix po lewej stronie tytułu wątku z "Bez prefiksu"

[Obrazek: zGJr9yPl.png]

na prefiks "SOLVED"

[Obrazek: 2PiX2nIl.png]