Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Długie uruchamianie się świeżo zainstalowanego MINT-a 19.3
#11
0
Jeżeli podczas instalacji nie zaznaczyłeś opcji "Użyj LVM ..." to wyłącz lvm2-monitor.service za pomocą polecenia:
sudo systemctl disable lvm2-monitor.service

Jeżeli zaznaczyłeś opcję "Użyj LVM ..." to warto by było powtórzyć instalację bez niej, tym razem wersję 64 bit.
Odpowiedz
#12
Exclamation 
0
NIe ma pliku /var/log/dmesg.0.log w folderze /var/log/ ........
Wykonałem polecenie


Cytat:sudo systemctl disable lvm2-monitor.service
- ale nie wpłynęło to na czas startu systemu .

System z płyty live DVD uruchamiał się też długo .......
Odpowiedz
#13
0
To powinny tam być jakieś pliki dmesg.
Odpowiedz
#14
0
(19-05-2020, 20:07)wlodarek1 napisał(a): NIe ma pliku /var/log/dmesg.0.log w folderze /var/log/ ........
Wykonałem polecenie


Cytat:sudo systemctl disable lvm2-monitor.service
- ale nie wpłynęło to na czas startu systemu Xfcei wyłączenie procesów apt-daily.service i ModemManager.service

Tak jak ja to widzę, to masz dwa wyjścia.
1. Instalacja najlżejszej wersji Minta Xfce oraz wyłączenie usług apt-daily.service i ModemManager.service. Ja tak zrobiłem.
2. Instalacja podobnej dystrybucji Linuxa - Lubuntu. Jest trochę gorzej dopracowany i ma ciężkie repo, ale startuje szybko i jest lekki,
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#15
0
Tylko że lubuntu nie ma wersji 32-bitowej  , a mi przy 2 GB RAM-u - taka jest potrzebna Sad
Zawartość kataogu /var/log/ wygląda u mnie tak , jak na dołączonym screenie .
Nie widać tam plików z "dmesg'' w nazwie ...    
Odpowiedz
#16
0
32 bity nie ma już sensu, jeśli Twój CPU wspiera 64 bity (sprawdzisz to poleceniem arch w terminalu). Zarządzanie pamięcią będzie praktycznie takie samo.
Śmiało instaluj 64 bitowy system - nie będziesz miał problemów z coraz mniejszą liczbą programów 32 bitowych.
Odpowiedz
#17
0
Z tym apt.daily i modem-manager to nie zawracaj sobie głowy, bo nie one są tu problemem.
Z innymi dystrybucjami rób testy najlepiej z szybkiego nośnika USB i uruchamiaj w trybie live-cd.
Czas startu takiego systemu da jakiś pogląd ile może trwać start systemu z dysku.
Odpowiedz
#18
0
(20-05-2020, 22:27)dedito napisał(a): Z tym apt.daily i modem-manager to nie zawracaj sobie głowy, bo nie one są tu problemem.
Z innymi dystrybucjami rób testy najlepiej z szybkiego nośnika USB i uruchamiaj w trybie live-cd.
Czas startu takiego systemu da jakiś pogląd ile może trwać start systemu z dysku.
 
Apt.daily i ModemManager.service będą problemem jeśli zainstaluje nową wersję systemu, ponieważ ich działanie wydłuży start o ponad minutę. Aktualnie jedynie ModemManager.service wydłuża uruchamianie o ponad 8 sekund, a co jest przyczyną tak długiego startu poza słabym sprzętem i tendencją Minta do długiego uruchamiana nikt nie wie.
Testowałem wiele dystrybucji Linuksa na metalu oraz Live i biorąc pod uwagę obciążenie komputera, a także stabilność i dopracowanie, wybrałem Minta Xfce. Numer dwa, to Lubuntu, który startuje znacznie szybciej.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#19
0
To nie to, że nikt nie wie, tylko nie ma żadnego logu, więc co z fusów mamy wróżyć czy jak? Big Grin

https://freedesktop.org/wiki/Software/sy...Debugging/
https://wiki.ubuntu.com/DebuggingSystemd
Odpowiedz
#20
0
Obok minta zainstalowałem najnowszy PUPPY linux

Cytat:# cat /etc/issue
BionicPup32 Linux
Linux 4.9.163-lxpup-32-pae [i686 arch]
Startuje ; 1 minuta i 40 sekund  , tak że wyraźnie szybciej  niż mint

Ale z tą dystrybucją też są problemy ; nie instaluje normalnie GRUB-a
Trudno jest tego linuksa spolszczyć ...
Morfik - czy ty jesteś ten sam morfik z forum fedory ? Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości