Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 898
» Najnowszy użytkownik: Grenio
» Wątków na forum: 2 442
» Postów na forum: 17 410

Pełne statystyki

Ostatnie wątki
dedito
Arduino i USB

Forum: Sprzęt i sterowniki
Ostatni post: dedito
Wczoraj, 16:39
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 75
Xan666
Steam - znikająca ikonka ...

Forum: Software
Ostatni post: Xan666
16-05-2024, 15:26
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 43
dedito
Laptop HP - bluetooth nie...

Forum: Sprzęt i sterowniki
Ostatni post: dedito
15-05-2024, 10:12
» Odpowiedzi: 34
» Wyświetleń: 3 505
mati75
Pomoc W skonfigurowaniu s...

Forum: Software
Ostatni post: mati75
14-05-2024, 18:19
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 182
Xan666
Signal - pytanie o wielop...

Forum: Software
Ostatni post: Xan666
12-05-2024, 09:34
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 91
Xan666
Dysk 2 TB - jaki podział ...

Forum: Instalacja i uruchamianie
Ostatni post: Xan666
11-05-2024, 19:30
» Odpowiedzi: 18
» Wyświetleń: 2 065
Latitude 5410 i Mint 21.3...

Forum: Instalacja i uruchamianie
Ostatni post: tomsdb
11-05-2024, 11:26
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 222
omkar
Plex Media Server z paczk...

Forum: Multimedia
Ostatni post: omkar
11-05-2024, 10:32
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 95
Odinstakował mi się dźwię...

Forum: Sprzęt i sterowniki
Ostatni post: jupitupi
08-05-2024, 18:38
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 136
brak dźwięku

Forum: Sprzęt i sterowniki
Ostatni post: romserski
07-05-2024, 23:28
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 241

 
  Komputer HP instalacja Minta
Napisane przez: Gość - 21-11-2020, 18:45 - Forum: Przedszkole Linuksa - Odpowiedzi (4)

Proszę o pomoc. Mam komputer HP, który przykładowo dla Windows wymaga 4 partycji systemowych. W trakcie instalacji Linuxa chce jakąś dodatkową, a ja tu się gubię...  Sad  Root i Home wiem ale co jeszcze?


  Przejście na Mint 20 z 18 obok Windowsa
Napisane przez: Grodzio - 20-11-2020, 23:00 - Forum: Instalacja i uruchamianie - Odpowiedzi (5)

Mam Minta 18.3 obok Windowsa, chciałbym zmienić na 20ke, 18ka postawiona na partycjach, czy jak będę wgrywać nową to mam zainstalować ją po wybraniu opcji z podziałem na partycje i przypisać poprzednie z formatem? Grub zadziała czy będzie kicha.
Jak to zrobić?


  Przechowywanie haseł - aplikacja
Napisane przez: tomsdb - 20-11-2020, 11:08 - Forum: Software - Odpowiedzi (8)

1) Czy używacie jakiegoś menedżera haseł? Przydałby się jakiś jeden na Linuksa i Windows i ewentualnie Androida. Keepass jest ok? Czy coś innego?
2) Czy przechowywanie haseł logowania w Firefoxie jest bezpieczne?


Video Zmiana rozmiaru partycji po klonowaniu dysku
Napisane przez: tomsdb - 18-11-2020, 20:52 - Forum: Instalacja i uruchamianie - Odpowiedzi (19)

Po klonowaniu dysku mam taką sytuację jak na obrazku w załączniku. Jak bezpiecznie zmienić rozmiary partycji? Uruchomić ze starego dysku i wtedy?



Załączone pliki Miniatury
   

  Własny głos w słuchawkach, jak?
Napisane przez: Gość - 18-11-2020, 16:49 - Forum: Sprzęt i sterowniki - Odpowiedzi (2)

Witam, obecnie pracuję zdalnie. Jako, że uczę gry na instrumencie (tak zdalnie...) potrzebuję słyszeć własny głos w słuchawkach. Jak to zrobić? Czy jest w ogóle taka opcja? Próbowałem w ustawieniach, nic się nie zmienia, nie słyszę się w słuchawkach. Alsamixer też nie rozwiązuje problemu


  Problem z łączem wifi
Napisane przez: bb-kelt - 17-11-2020, 21:31 - Forum: Sieci - Odpowiedzi (10)

Witam, problem dotyczy połączenia internetowego wifi, router mam z tp link, prędkość łącza spada diametralnie do bitow, nawet nie do kilobitow, pomimo tego że w domu ma internet z Toyi ok 150mbit na sek i nigdy wczesniej problemow nie bylo, poki co linux mint 20 ulyana cofnał sie w rozwoju do konca lat 90. Czy da rade to zmienic czy kicha??? z góry dziękuję za pomoc.


Thumbs Up Linux 20.0 MATE problem z google meet
Napisane przez: Gość - 17-11-2020, 18:00 - Forum: Sprzęt i sterowniki - Odpowiedzi (27)

Dzień Dobry wszystkim
ups byłem zmuszony uruchomić laptopa toshiba l300 staruszek żaden win nie wchodził już w gre, na szybko potrzebny był laptop do nauki online dla dziecka poczytałem o linux i wybrałem 20.0 mate wszystko smiga az w szoku jestem ponieważ to moje pierwsze kroki w linuxie nawet nie wiedziałem że istnieje coś alternatywnego  od popularnego win a tu po instalacji pełen podziw i zdziwko ze laptop który leżał juz schowany praktycznie szedł do utylizacji śmiga i tu mam mały problem właśnie z tym śmiganiem podczas łączenia online przez google meet to jest aplikacja do lekcji online co jakiś czas zrywa połączenie na skypie tego nie ma wszystko poza tym śmiga internet hula strony się ładują tylko mam problem z tym google meet podczas lekcji gdy córka mam ową lekcję to cos zaczyna zacinać i  w końcu się wiesza i trzeba na nowo połączyć się. Czy jest na to jakiś sposób, z góry przepraszam jeśli cos nie tak napisałem albo za mało informacji ale na prawdę nie jestem za bardzo w komputerach obeznany do tej pory to poprostu  jeden nowszy laptop z win 10 w domu wystarczył ale teraz jak sie ma 3 dzieci i kazdy potrzebuje lekcji online to sami rozumiecie dzieki za odpowiedzi


  Kdeconnect Indicator się nie uruchamia
Napisane przez: tomsdb - 17-11-2020, 08:25 - Forum: Software - Odpowiedzi (6)

Cześć,
Przedwczoraj wszystko działało. Niestety, albo coś pomieszałem z pakietami, albo brak jakichś zależności i program nie może załadować ikon.

Kod:
tomasz@tomasz-linux:~$ kdeconnect-indicator
qt5ct: using qt5ct plugin
qt5ct: D-Bus system tray: no
QSystemTrayIcon::setVisible: No Icon set
^C

Myślałem, że namieszałem coś w plikach konfiguracyjnych, ale na koncie testowym, czystym, też nie działa.


  Nie mogę zmienić środowiska graficznego
Napisane przez: AndrewG - 17-11-2020, 01:38 - Forum: Desktop i menadżery okien - Odpowiedzi (11)

Witam, mój system:

Kernel: 4.4.0-142-generic x86_64 (64 bit)
Desktop: Cinnamon 3.2.7  Distro: Linux Mint 18.1 Serena

Nie mogę zmienić środowiska graficznego na jakiekolwiek inne. Próbowałem to zrobić z managera logowania, gdzie zmieniłem sesję. Po trochę dłuższym oczekiwaniu, zawsze, niezależnie od ustawień, uruchamia się Cinnamom?

Pozdrawiam!!!


  Powiększyć miniatury zdjęć w eksploratorze np. przy uploadowaniu
Napisane przez: Gość - 16-11-2020, 21:49 - Forum: Desktop i menadżery okien - Odpowiedzi (2)

Linux Mint 20 Cinnamon
Widok miniatur obrazków np. jpg (w szczególności) w eksploratorze NEMO w normalnym oknie można powiększać.

Mi jednak chodzi o sytuację gdy np. w przeglądarce internetowej klikniemy przycisk wyboru
zdjęcia do uploadowania. Otwiera się wówczas takie mniejsze okienko eksploratora do wybierania
pliku do uploadowania. Po wskazaniu folderu pokazuje się lista plików w folderze z bardzo małymi miniaturkami przy nazwach plików.
Można zobaczyć powiększoną miniaturkę z prawej strony okna tylko pojedynczego zdjęcia po zaznaczeniu go na liście.

Czy jest sposób aby powiększyć podgląd wszystkich miniatur na liście plików aby ułatwić wyszukanie właściwego
zdjęcia w folderach zawierających np. setki zdjęć zamiast zaznaczania pojedynczych plików aby wywołać podgląd z prawej strony ?