Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 882
» Najnowszy użytkownik: setibazuki
» Wątków na forum: 2 431
» Postów na forum: 17 348

Pełne statystyki

Ostatnie wątki
dedito
Problem z bootowaniem

Forum: Instalacja i uruchamianie
Ostatni post: dedito
4 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 115
dedito
Wine a program i3 iridium

Forum: Gry i wine
Ostatni post: dedito
22-04-2024, 19:55
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 126
omkar
Poszukuje programu antywi...

Forum: Software
Ostatni post: omkar
21-04-2024, 20:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 228
ontos
Program do edycji filmów

Forum: Software
Ostatni post: ontos
21-04-2024, 19:21
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 95
Jak zainstalować emulator...

Forum: Przedszkole Linuksa
Ostatni post: tomsdb
21-04-2024, 09:01
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 17 808
Znikające pliki przy prze...

Forum: Przedszkole Linuksa
Ostatni post: tomsdb
21-04-2024, 06:59
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 163
dedito
Nie mogę uruchomić WoT Bl...

Forum: Gry i wine
Ostatni post: dedito
18-04-2024, 13:15
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 450
omkar
Drukarka HP drukowanie be...

Forum: Sprzęt i sterowniki
Ostatni post: omkar
17-04-2024, 16:52
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 273
ZibiV
Przeprosiny od SuperTux

Forum: Off topic
Ostatni post: ZibiV
16-04-2024, 05:53
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 591
Screenshots... czyli nasz...

Forum: Desktop i menadżery okien
Ostatni post: jawomar
16-04-2024, 00:57
» Odpowiedzi: 27
» Wyświetleń: 4 793

 
  Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonem
Napisane przez: matadrox - 31-08-2020, 20:17 - Forum: Software - Odpowiedzi (9)

Witajcie! W KDE jest kde connect, a co można by używać w cinnamon, aby udało się odczytywać powiadomienia oraz sms na komputerze, z możliwością wysyłania? Często córa podbiera mi tel i nie chce mi się jej co rusz wołać i odrywać od zabawy, gdy coś do mnie przyjdzie. Taki program bardzo ułatwił by mi  wieczorne życie Big Grin Jak Wy sobie radzicie? Wiadomości google, odpadają. Decyduję się z wolna na porzucenie tych usług. Z góry dzięki za wszelkie porady.


Dodano po pewnym czasie:
Niestety GSconnect w ogóle nie jest dostępny dla Mint, pewno dlatego, że przystosowany dla Gnome. Więc wciąż szukam, ale z marnym skutkiem.


  W jaki sposób usunąć partycję home, aby system dalej poprawnie działał
Napisane przez: matadrox - 30-08-2020, 21:06 - Forum: Przedszkole Linuksa - Odpowiedzi (7)

Witajcie! Sprawa wygląda tak, że mam dwa systemy Mint, na osobnych dyskach. Jeden na SSD, drugi na HDD w trybie MBR. Jednak i jeden i drugi, korzystają ze wspólnej partycji /home Teraz chciałbym to zmienić tak, żeby ten system uruchamiany z HDD otrzymał inna partycję z home bez straty dla siebie, tzn aby dalej prawidłowo mógł się uruchomić. W jaki sposób mogę to przeprowadzić?


  Znikająca treść podczas pisania posta w przeglądarce
Napisane przez: matadrox - 30-08-2020, 18:46 - Forum: Przedszkole Linuksa - Odpowiedzi (4)

Witajcie. Nie wiem czym to może być spowodowane, ale co jakiś czas, bez wyraźnej przyczyny, tzn nic nie naciskam podejrzanego, podczas pisania posta jak np teraz, nagle cała treść znika. Ot, natrzaskam pół strony i bum...pusta karta. Trudno wyczuć moment, bo czasem przez kilka dni nic sie takiego nie dzieje, a czasem dwa, trzy razy dziennie. Nie sprawdzałem na innych przegladarkach bo używam tylko chrome, ale na Windows, nic takiego nie występuje. Właśnie teraz w jednej sekundzie zobaczyłem zaznaczenie całego tekstu i wszystko szlag trafił. Ktoś spotkał się z czymś takim?


  DRI_PRIME=1 nie działa, brak możliwości przełączania kart graficznych
Napisane przez: Gość - 28-08-2020, 19:17 - Forum: Sprzęt i sterowniki - Brak odpowiedzi

Witam, problem występuje również na innych dystrybucjach, wcześniej korzystałem z Manjaro i tam również ten błąd występował, jednak tam wpisywałem prime-run, jednak na Mint tego nie ma. Problem jest taki, chce odpalić program Natron za pomocą karty nVidia, oczywiście zaisntalowałem stery i w ustawieniach nvidia włączyłem "on demand". Gdy wpisuję w terminalu DRI_PRIME=1 *nazwa programu* output jest taki:

Kod:
libGL error: failed to create dri screen
libGL error: failed to load driver: nouveau

---
DRI_PRIME=0 glxinfo | grep "OpenGL renderer":
Kod:
OpenGL renderer string: Mesa DRI Intel(R) HD Graphics 4400 (HSW GT2)

DRI_PRIME=1 glxinfo | grep "OpenGL renderer"::
Kod:
libGL error: failed to create dri screen
libGL error: failed to load driver: nouveau
OpenGL renderer string: Mesa DRI Intel(R) HD Graphics 4400 (HSW GT2)

inxi -CGxxx:
Kod:
CPU:
  Topology: Dual Core model: Intel Core i5-4210U bits: 64 type: MT MCP
  arch: Haswell rev: 1 L2 cache: 3072 KiB
  flags: avx avx2 lm nx pae sse sse2 sse3 sse4_1 sse4_2 ssse3 vmx
  bogomips: 19155
  Speed: 798 MHz min/max: 800/2700 MHz Core speeds (MHz): 1: 799 2: 799
  3: 798 4: 798
Graphics:
  Device-1: Intel Haswell-ULT Integrated Graphics vendor: Lenovo
  driver: i915 v: kernel bus ID: 00:02.0 chip ID: 8086:0a16
  Device-2: NVIDIA GM108M [GeForce 840M] vendor: Lenovo driver: nvidia
  v: 440.100 bus ID: 03:00.0 chip ID: 10de:1341
  Display: x11 server: X.Org 1.20.8 driver: modesetting,nvidia
  unloaded: fbdev,nouveau,vesa resolution: 1920x1080~60Hz
  OpenGL: renderer: Mesa DRI Intel HD Graphics 4400 (HSW GT2)
  v: 4.5 Mesa 20.0.8 compat-v: 3.0 direct render: Yes



Widać, że coś nie działa, nie wiem jak to naprawić, chciałbym korzystać z obu kart, ale jak widać DRI_PRIME=1 nie działa a komendy prime-run nie znajduje.


  Prejście do innego Workspace
Napisane przez: AndrzejB - 28-08-2020, 06:47 - Forum: Desktop i menadżery okien - Odpowiedzi (1)

Przechodzę przez ctrl+alt+strzalki left/right
Chicałbym :
- mieć ikonkę (choć to jeszcze więcej miejsca zajmnie na pasku) aby klikać
- usunąć skrót klawiszowy, ponieważ ten skrót chcę użyć w CLion
OK, po prostu w Preferences->Keyboard zamieniłem Alt na klawiasz "windows" , czyli mam traz i klawiszami workspace i CLion cofanie sioę do poprzedniej pozycji


  jak wyłączyć podpowiedzi?
Napisane przez: BazyTrue - 27-08-2020, 18:20 - Forum: Desktop i menadżery okien - Odpowiedzi (6)

pokazuje mi podpowiedzi i one są irytujące, bo przykładowo zasłania mi to, co chcę napisać w komunikatorze i nie widzę co piszę

[Obrazek: BbNpc2Fl.png]

gdzie to wyłączyć?


  Instlacja apletów Cinnamon
Napisane przez: AndrzejB - 27-08-2020, 16:38 - Forum: Desktop i menadżery okien - Odpowiedzi (4)

Mam Mint 20 Cinnaon. Chcę zainstalować aplet pomiaru temparatury procka. ściągnalem [email protected], jednak jak to zainstalować?


Big Grin Błędy bootowania?
Napisane przez: Blublek - 27-08-2020, 16:24 - Forum: Instalacja i uruchamianie - Odpowiedzi (10)

Jak zatrzymać ekran bootowania z wyświetlanymi komunikatami przed pojawieniem się znaczku Minta ?? To tak szybko zap..rtala , że nie dam rady odczytać o co chodzi. Cool


  ATA1srt Failed
Napisane przez: Gość - 24-08-2020, 19:21 - Forum: Instalacja i uruchamianie - Odpowiedzi (4)

Chłopcy, przełożyłem twardziela do innej nowszej jednostki i zainstalowałem Cinnamona 19.3. Wyskakują mi błędy ata Ata 1 srt failed err 16 i no Ata detected. Myślicie, że to kable czy problem jest w Linuksie na tym akurat sprzęcie. Zmiana na ahci w biosie nie pomogła.


  niepoprawna weryfikacja autentyczności iso mint 20 i 19.3
Napisane przez: Gość - 24-08-2020, 11:34 - Forum: Instalacja i uruchamianie - Odpowiedzi (4)

cześć.pobrałem wczoraj minta 20 dla sprawdzenia i zonk ,niepoprawny podpis w czasie weryfikacji autentyczności.dziś to samo z19.3 .wiecie coś może o tym?Pobierałem z oficjalnej strony oczywiścieSmile